Pamięć nie przemija

30.10.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Nekropolie to miejsca, gdzie wyjątkowo okrutnie przypominamy sobie o upływającym czasie.

Każdy nagrobek świadczy o tym, że bez wyjątku kiedyś też spoczniemy na tym czy innym cmentarzu. Odwiedzanie grobów bliskich i dbanie o porządek jest częścią polskiej tradycji. Zapalona świeczka to symbol pamięci i nadziei na lepszy czas po ziemskim życiu.
 
Na cmentarzach pełno ludzi bo trwa sprzątnie i strojenie grobów. Stawiamy kwiaty, znicze, wiązanki i stroiki. Pamiętamy o tych, którzy odeszli przed nami, którzy są ponoć w tym lepszym świecie. Niezależnie od tego jaki wyznajemy światopogląd, jedno nie ulega dyskusji, śmierć jest nieuchronna i stanowi immanentną część naszego życia.
 
Na Prawobrzeżu są dwa duże cmentarze w Dąbiu i Zdrojach, gdzie spoczywa po ponad 6 tysięcy zmarłych. Mniejsze nekropolie są w Podjuchach, Płoni i Wielgowie. Odwiedzając bliskich, nie bądźmy obojętni wobec grobów zapomnianych, opuszczonych. Zadbajmy by choć światełko znicza symbolizujące odradzające się życie i pamięć, stanęło na każdym grobie. Niech świadczą też o naszej nieprzemijającej pamięci o tych, których już nie ma.
 
EL

Jednocześnie podajemy komunikat o zmianach w organizacji ruchu w Dąbiu. Ulica Goleniowska (cmentarz w Dąbiu): wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania oraz ograniczenie prędkości do 40 km/h na odcinku pomiędzy ulicami Rumuńską i Jugosłowiańską oraz Jugosłowiańską i Bośniacką. Wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy na ulicy Jugosłowiańskiej na odcinku od ulicy Goleniowskiej do ulicy Toruńskiej oraz na ul. Czarnogórskiej. Wyjazd z miejsc parkingowych będzie odbywał się poprzez ulice: Bośniacką, Rumuńską i Wrzesińską.

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.201.97.224). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook