Ozłacamy Kasisi

18.06.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Zakończyła się tegoroczna akcja pomocy dzieciom w Afryce.

W Szkole Podstawowej nr 59 uczniowie poznawali życie i problemy dzieci z Czarnego Lądu, i tu miał miejsce szczeciński finał akcji „Ozłacamy Kasisi”. To specjalna propozycja skierowana do szkół, uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Akcja ta opiera się na dwóch filarach: pierwszym z nich są działania edukacyjne, drugim, zbiórka drobnych złotówek, które pozwolą realnie odmienić życie podopiecznych Fundacji Kasisi Szymona Hołowni.

 

W apelu wydanym przez Funacje czytamy: jeśli chcesz zabrać swoich Uczniów w niezwykłą podróż po Afryce i zapoznać ich z tym, jak żyją ich rówieśnicy w Afryce; pokazać im, na podstawie historii naszych dzieciaków, że miłość i ciepło relacji międzyludzkich są najlepszym lekarstwem na nieszczęścia i krzywdy; uzmysłowić im wartość pieniądza (w Afryce duża rodzina jest w stanie przeżyć jeden dzień za niecałe 5 zł; poprzez przeprowadzoną zbiórkę pokazać siłę, która tkwi w solidarności małych gestów, leżącej u podstaw idei finansowania społecznościowego. A przede wszystkim jeśli chcesz, aby Twoi uczniowie doświadczyli, że pomaganie innym może być pasją realizowaną z uśmiechem i wyobraźnią, to trafiłeś w idealne miejsce. Ogólnopolski Finał Akcji zaplanowano na 16 czerwca w Międzynarodowy Dzień Dziecka Afrykańskiego.

 

W tym roku do akcji wąłczyła się Szkoła Podstawowa nr 59 przy ulicy Dąbskiej. W finale akcji zebrano kwotę 715zł i 91gr. Jak poinformowała nas pani Irena Kapłun, która koordynowała akcję w SP 59, dzieci chętnie słuchały o warunkach życia w Afryce. Poznawały swoich rówieśników i dzieliły się swoimi drobniakami by pomóc dzieciom w Kasisi. To wieś w Zambii, której pomaga Fundacja Krzysztofa Hołowczyca. Przypominamy, że w ubiegłym roku w akcji uczestniczyła Szkoła Podstawowa przy ulicy Rymarskiej w Kluczu.

 

EL

Na zdjęciach ze strony Fundacji widać Szymona Hołownię, dzieci i ich dom dziecka, który prowadzą Siostry Służebniczki Maryji Niepokalanej.

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.20.185). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook