Otworzyli biblioteki. Nie wszystkie

07.05.2020, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie wznawia działalność. Od dziś czytelnicy będą mogli skorzystać z zasobów zdecydowanej większości filii bibliotecznych.

Z uwagi na trwającą epidemię placówki będą działać w ograniczonym zakresie i z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa. Możliwe będzie jedynie wypożyczanie i zwracanie książek oraz płyt. Korzystanie z czytelni i stanowisk komputerowych zostało zawieszone do odwołania. Każda osoba przychodząca do biblioteki zobowiązana jest do zdezynfekowania rąk oraz noszenia maseczki ochronnej. Należy też zachować odstęp 2 metrów od innych czytelników. Z tego powodu została ograniczona liczba osób, które jednocześnie mogą przebywać w bibliotece (liczba ta jest zależna od wielkości danej filii).

Termin zwrotu pozycji wypożyczonych przed zamknięciem filii, zostaje automatycznie przedłużony do 1 czerwca 2020. Zwrócone pozycje podlegają kwarantannie, podczas której nie są dostępne dla czytelników.

   UWAGA! Około 1/3 filii nadal będzie zamknięta. Biblioteki, które nie będą dostępne dla czytelników, mieszczą się w lokalach usytuowanych w szkołach bądź zatrudnione są w nich osoby z problemami zdrowotnymi lub powyżej 60. roku życia.  Co ważne, zmieniają się też godziny otwarcia, dlatego prosimy sprawdzać te informacje na bieżąco na stronie:  https://www.mbp.szczecin.pl/filie.html

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.233.242.67). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook