Ostrzeżenie przed upałami

08.06.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Dziś oraz w kolejne dwa dni czekają nas bardzo wysokie temperatury.

Biuro meteorologiczne wydało ostrzeżenie przed upałami. Oto jego treść: obszar województwo zachodniopomorskie - subregion wewnętrzny tj.: - Szczecin oraz powiaty: goleniowski, gryfiński, łobeski, myśliborski, policki, pyrzycki, starogardzki, białogardzki, choszczeński, drawski, szczecinecki, świdwiński.

Ważność  od godz. 12:00 dnia 08.06.2014 do godz. 20:00 dnia 10.06.2014

Prognozuje się temperaturę maksymalną w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C.

Jak informuje IMGW, nad Europą centralną zalega wyż baryczny, pod wpływem którego znajdzie się również Polska. Jedynie na krańcach północnych zaznaczy się wpływ frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu będzie napływać ciepłe powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1008 hPa i będzie się wahać.

W niedzielę w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Lokalnie na północnym zachodzie możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 24 st.C na północnym wschodzie, 28 st.C w centrum do 31 st.C na zachodzie, a chłodniej tylko nad samym morzem, od 20 st.C do 22 st.C. Wiatr słaby, zmienny.

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy okresami duże i tam możliwe przelotne opady i lokalnie burza. Temperatura maksymalna od 23 st.C, 25 st.C na północnym wschodzie, 30 st.C w centrum do 34 st.C na zachodzie, tylko nad samym morzem chłodniej, około 22 st.C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowego, tylko na wybrzeżu z północy.

Przed wyjściem z domu warto pamiętać by zabrać ze sobą butelkę wody i wziąć nakrycie głowy – najlepiej słomkowy kapelusz.  Nie wystawiajmy na działanie słońca całego ciała by nie narazić się na poparzenia słoneczne. Chrońmy też dzieci przed bezpośrednim działaniem tak silnych promieni słonecznych.

EL

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.230.154.90). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook