Ostatnie takie boisko

13.09.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W Zespole Szkół nr 7 w Kluczu oddano do użytku zespół przyszkolnych boisk.

W jego skład wchodzą; boisko do koszykówki, piłki ręcznej i do siatkówki. Tu podłoże sztanowi sztuczna poliuretanowa nawierzchnia. Ma ona doskonałe parametry do rozgrywania meczów na profesjonalnym wręcz poziomie. Tuż przy wydzielonym wielofunkcyjnym boisku wyremontowano też pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej. Nawierzchnia jest naturalna, ale równa i gdyby nie dziki, które od czasu do czasu buchtują w poszukiwaniu pędraków, nawierzchnia byłaby bardzo dobrej jakości. Nie zniechęca to młodzieży do gry w piłkę, która sama wyrównuje ślady po bytności dzików i gra w ukochaną futbolówkę.

Budowa zespołu boisk w Kluczu jest ostatnią inwestycją tego typu przy szkołach na Prawobrzeżu. Wszystkie już posiadają dobrej jakości obiekty, które służa młodzieży szkolenj, a po zajęciach lekcyjnych rozgrywki toczą chętni do uprawiania gier zespołowych. Pomysł na budowę boiska w Kluczu zrodził się kilka lat temu gdy szkołą kierował pan Bogdan Łazarz. W tym roku rozpoczęły się prace budowlane i dziś obiekt służy szkole.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali wszyscy, którzy zasłużyli się by obiekt powstał. Jako pierwsza dokonała tego pani Teresa Góra była przewodnicząca RO Żydowce-Klucz. Następnie wstęgę ciął Władysław Dzikowski radny RM, Bogdan Łazarz były dyrektor szkoły, nauczyciele i miejscowy ksiądz proboszcz. Ostatecznego przecięcia wstęgi dokonała pani Kamila Bojanowska dyrektor ZS nr 7. Zapowiedziała jednoczesnie, że obecne otwarcie jest zapowiedzią większej imprezy związanej z oddaniem do użytku nowego boiska jakia odbędzie się z okazji Dnia Dziecka. Czujemy się zaproszeni i odwiedzimy sympatyczne miejsce na wysokim wzgórzu. Drobnym mankamentem jest brak oświetlenia nowego boiska, i warto to uzupełnić by mogły służyć także wieczorami. ©

EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (100.28.0.143). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook