Osiedlowy opłatek

21.12.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Jak co roku tuż przed świętami Bożego Narodzenia, osoby samotne spotkały się na opłatku.

Takie osiedlowe spotkanie wigilijne odbyło się z inicjatywy Rady Osiedla Dąbie. Witając wszystkich, Alina Kordowska przewodnicząca RO Dąbie powiedziała, że radni pamiętają o osobach potrzebującyh pomocy, choć możliwości rady są bardzo ograniczone. – Niemniej jednak życzę Wam wszystkich pogodnych, spokojnych świąt i wszystkiego dobrego w nadchodzącym roku – mówiła Alina Kordowska. Kilkadziesiąt osób najpierw obejrzało jasełka w wykonaniu Zespołu Perełki Jana Pwła II z parafii WNMP w Dąbiu pod kierunkiem pani Krystyny Przylepy. Następnie  fragment Ewangelii o przyjściu Chrystusa na świat odczytał ksiądz Łukasz Wdowczyk z Parafii WNMP. Po podzieleniu się opłatkiem, wszyscy złożyli sobie życzenia świąteczno – noworoczne i zasiedli do wspólnej wieczerzy.
 
Składała się ona z tradycyjnych dań postnych. Były ryby, kluski z makiem, łazanki z kapustą, pierogi z grzybami, sałatka warzywna oraz zupa grzybowa z groszkiem ptysiowym. Na deser był tradycyjny makowiec i sernik. Samczne potrawy przygotowała restauracja Niko.
 
Tradycyjne opłatki są okazją do bliższej integracji i choć spotkania trwają około dwóch godzin, pozostają w pamięci na długo. Osiedlowe wigilie odbyły się też na Bukowym i Słonecznym. Organizatorom spotkań należą się słowa podziękowania za pamięć okazywaną ludziom w potrzebie. Nam pozostaje przyłączyć się do życzeń i każdemu z osobna złożyć życzenia wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.©
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.149.205). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook