Osiedle w Dąbiu większe

02.10.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Kolejne nowe bloki mieszkalne powstaną przy ulicy Koszarowej.

Jest zielone światło dla budowy kolejnego etapu osiedla „Nad Płonią” w Dąbiu. Jeszcze w tym roku ruszy budowa kolejnych dwóch budynków, w których znajdą się 24 mieszkania o czynszu komunalnym. TBS Prawobrzeże realizuje inwestycję w porozumieniu. Wszystkie formalności są już spełnione m.in. dokumentacja w wraz z pozwoleniem na budowę, wybrany wykonawca z którym została podpisana już umowa (Przedsiębiorstwo Budowlane Ciroko)  oraz umowa z Bankiem Gospodarstwa Krajowego i Gminą o udzielenie finansowego wsparcia. Dzięki temu za chwilę ruszy czwarty już etap inwestycji.

Tym razem przy ul. Koszarowej 31 i 32 powstaną kolejne 24 mieszkania o łącznej powierzchni użytkowej blisko 1300 m2 wraz z niezbędnym zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną ( tereny zielone, parkingi, elementy małej architektury). Mieszkania będą do dyspozycji gminy i o czynszu komunalnym. Wszystkie lokale w ramach tej inwestycji będą wynajęte za czynsz komunalny. Najemcami osiedla będą lokatorzy, którzy chcą poprawić aktualne warunki mieszkaniowe poprzez zamianę obecnie zajmowanego lokalu komunalnego na lokal o wyższym standardzie technicznym i funkcjonalnym. Aktualnie trwa nabór wniosków na zamianę mieszkań wybudowanych w ramach III etapu osiedla „Nad Płonią”. Więcej na ten temat: https://wiadomosci.szczecin.eu/mieszkalnictwo/nowe-mieszkanie-za-wzorowe-zachowanie

Osiedle mieszkań komunalnych „Nad Płonią”. Inwestycję zaplanowano do realizacji w sześciu etapach w latach 2014 i 2020. W sumie powstanie 120 mieszkań w 10 budynkach wielorodzinnych. Lokale wykończane są w standardzie „pod klucz”, tj. posiadają m. in. : kuchenki elektryczne, zlewozmywaki, wanny, umywalki, armaturę sanitarną, w pokojach - wykładziny we współczesnym standardzie, w łazienkach - terakotę oraz płytki ceramiczne, stolarkę okienną i drzwiową. Do niektórych lokali położonych w parterze przynależą ogródki przydomowe, zaś wszystkie mieszkania położone na piętrach posiadają balkony. Część mieszkań jest dostosowana do osób niepełnosprawnych.

   Ulica Koszarowa to samo centrum Dąbia. Niestety, od wielu lat starania o jej oświetlenie nie przynoszą rezultatu. Na ponad pięćset metrowym odcinku świecą... dwie lampy. Ciemności jak w starożytnym Egipcie. O wyboistym bruku nawet nie ma co wspominać. Nowe bloki i zaniedbana ulica. 

EL

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.140.218). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.