Osiedle gotowe

22.12.2020, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Zakończył się ostatni etap budowy osiedla Nad Płonią w Dąbiu.

W sumie przez sześć lat TBS Prawobrzeże wybudowało 120 nowoczesnych mieszkań komunalnych, wykończonych "pod klucz". W listopadzie ostatni etap inwestycji został zgłoszony do odbioru. Nowy budynek uzyskał właśnie pozwolenie na użytkowanie.  W ramach inwestycji powstało 12 mieszkań wraz z instalacjami wewnętrznymi i zagospodarowaniem terenu. Budowa Osiedla Nad Płonią ruszyła w 2014 roku. W sumie powstało 10 budynków trzykondygnacyjnych, w których znalazło się 120 lokali o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej ok 6,5 tys m2. Osiedle było budowane w sześciu etapach. 

 

Mieszkania są wykończone  „pod klucz”, co pozwala zamieszkać w nich od razu, bez konieczności przeprowadzania prac adaptacyjnych czy remontowych. Praktycznie wystarczy wnieść meble i mieszkać. W lokalach znajduje się niezbędny, podstawowy sprzęt: kuchenki elektryczne, zlewozmywaki, wanny, umywalki i armatura sanitarna. W pokojach są nowoczesne wykładziny, w łazienkach terakota oraz płytki ceramiczne. Do niektórych lokali położonych w parterze przynależą ogródki, zaś wszystkie mieszkania położone na piętrach posiadają balkony. Część mieszkań jest dostosowana do osób niepełnosprawnych.

Wszystkie mieszkania są o czynszu komunalnym. Oddane właśnie lokale w  będą przeznaczone dla najemców mieszkań komunalnych. 

Główne zalety tego osiedla to piękne, wypełnione zielenią i spokojem otoczenie - podsumowuje inwestycję Paweł Sikorski, prezes zarządu TBS Prawobrzeże - Teren jest kompleksowo zagospodarowany,  wokół budynków znajduję się dużo zieleni, plac zabaw, alejki, miejsca parkingowe i ławeczki. Koszt budowy całego osiedla Nad Płonia wyniósł w sumie ok 30 mln zł. Inwestycja finansowana była ze środków Gminy i TBS Prawobrzeże. Na budowę mieszkań Szczecin pozyskał dofinansowanie w wysokości 40 proc Banku Gospodarstwa Krajowego.

AGA

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.201.97.224). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook