Osiedle coraz większe

10.04.2019, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Trwa budowa psoed;a przy ulicy Pokładowej, tym samym Dąbie powiększy się o kolejnych mieszkańców.

W samym sercu Dąbia powstaje wyjątkowe osiedle. Jedyne takie w Szczecinie. Położone zaledwie 500 metrów od Jeziora Dąbie i wznoszone na ponad 700. palach. Inwestycje realizuje TBS Prawobrzeże. Osiedle rośnie w oczach. Od momentu przekazania placu budowy przez TBS Prawobrzeże firmie Calbud, przestrzeń w rejonie ul. Pokładowej, Masztowej i Drukarskiej w ciągu zaledwie ośmiu miesięcy zmieniła się nie do poznania. Chaszcze i stare zabudowania odeszły już w zapomnienie, w ich miejsce powstają nowoczesne mieszkania. Zanim przystąpiono do budowy zasadniczej części osiedla, ze względu na jego usytuowanie najpierw wbito w ziemię 701 pali na głębokość 5 i 6 metrów (ich łączna długość to ponad 3,5 km). Prace wykonywane są zgodnie z harmonogramem. Powstaje sześć budynków, a roboty budowlane na każdym z nich są już bardzo zaawansowane. Obecnie trwa m.in. murowanie ścian działowych, rozprowadzanie instalacji elektrycznej, wstawianie okien, wykonywanie kominów i balkonów. Niektóre budynki są już przykryte więźbą dachową. W sumie na osiedlu będzie 184 mieszkania, jedno, dwu i trzypokojowe o pow. od 46 m2 do 65 m2.

Mieszkanie będą wykończone pod klucz. To znaczy praktycznie od razu do zamieszkania, po stronie mieszkańców będzie jedynie wniesienie mebli. W pokojach - nowoczesne wykładziny, w łazienkach - terakota oraz płytki ceramiczne, zlewozmywaki, wanny, umywalki, armatura sanitarna, nowa stolarka okienna i drzwiowa, itp. Mieszkania parterowe będą miały dostęp do ogródków przydomowych. Przewidziano lokale dla osób niepełnosprawnych. W każdej klatce schodowej zaprojektowano wózkownie. Mieszkania znajdujące się powyżej parteru będą wyposażone w balkon. Teren wokół budynków będzie kompleksowo zagospodarowany. W ramach inwestycji przewiduje się m.in.:wykonanie chodników, alejek, ławek, placów zabaw dla dzieci i miejsc parkingowych.

Pięć minut do plaży i placówek oświatowych. Osiedle będzie położone w atrakcyjnej lokalizacji.  Jego atutem z pewnością będzie bliskość jeziora Dąbie, kąpieliska i plaży miejskiej oddalonej jedynie 500 metrów od mieszkań, zieleń, place zabaw i przestrzeń. Dodatkowo też w pobliżu znajduje się m.in. żłobek, przedszkole i szkoła podstawowa.

Zgodnie z umową mieszkania mają być gotowe już za rok tj,  wiosną 2020 r. Koszt inwestycji wynosi ok 64 mln zł. Budowa osiedla jest finansowana z kredytu Banku Gospodarstwa Krajowego, wkładu gminy, partycypacji najemców i środków własnych TBS Prawobrzeże.

Zainteresowanie nowym osiedlem jest duże. Do dyspozycji pozostało już tylko 139 mieszkań.

Szczegółowe informacje i kontakt. Mieszkania są dostępne w systemie partycypacji. Zainteresowani mieszkaniami mogą się zgłaszać bezpośrednio do siedziby TBS Prawobrzeże przy ul. Winogronowej 11F, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 - 15.30 lub dzwonić pod numer 91 46 136 92 wew.141, 125. Obecnie TBS Prawobrzeże buduje ponad 300 nowych mieszkań na trzech osiedlach: przy ul. Pokładowej i przy ul. Głowackiego -  na zasadach partycypacji oraz  przy ul. Koszarowej dla rzetelnych najemców komunalnych. 

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.149.205). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook