Orkiestra zagra 12 stycznia

16.12.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Jak poinformował Jerzy Owsiak, 22. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę 12 stycznia 2014 roku.

Tym razem tysiące kwestujących zbierać będzie na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Taki jest oficjalny temat zbiórki pieniędzy. 

   Przygotowania do Finału trwają już od wielu tygodni. Zawiązały się Sztaby i zakończyła się rejestracja wolontariuszy. W tym roku Sztab 22.Finału na Prawobrzeżu mieści się w CH Gryf w działającym tu Biurze Podróży. Tu też będą wydawane identyfikatory i puszki. – Pieniądze będzie zbierać kilkudziesięciu wolontariuszy, którzy na ulicach i placach Prawobrzeża będą prosić szczecinian o datki - mówi Wioletta Niedostatkiewicz szefowa Sztabu. Ustalane są właśnie szczegóły programu jaki będzie towarzyszyć naszemu finałowi w CH Gryf - dodaje. Przypomnijmy, że WOŚP już w trakcie ubiegłego Finału zbierał na oddziały geriatryczne, ale potrzeby okazały się tak duże, że po raz kolejny Fundacja postanowiła kwestować na rzecz opieki nad ludźmi starszymi. Za zebrane w tym finale pieniądze zostanie też zakupiony specjalistyczny sprzęt ratujący życie dzieci.

   Dodajmy, że najbliższy 22.Finał WOŚP nie odbędzie się w CH Galaxy. Stało się tak po raz pierwszy od 10 lat. Organizatorzy na stronie internetowej podziękowali wszystkim za dotychczasowe wsparcie i pracę. Także Rada Osiedla Dąbie z powodu choroby dotychczasowych organizatorów, w tym roku nie powołała u siebie Sztabu. 

EL        

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.170.244). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.