Orkiestra już nastrojona

07.01.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W najbliższą niedzielę 11 stycznia odbędzie się 23.Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Podczas tej edycji największa orkiestra świata będzie zbierać pieniądze dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. Z zebranych w tym roku pieniędzy zostaną zakupione nowocześnieje urządzenia, które pozwolą wymienić część zużytych i przestarzałych, a niegdyś zakupionych przez WOSP urządzeń.
 
Na Prawobrzeżu jedyny Sztab mieści się w CH Gryf. Tu też w dniu Finału odbędą się koncerty i licytacje. Nie jesteśmy w stanie podać listy wykonawców, gdzyż CH Gryf zleciło organizację imprezy firmie zewnętrznej, a ta nie kwapi się z wydaniem komunikatu prasowego. W ubiegłym roku było podobnie. Po prostu kiedyś takie ukrywanie wiadomości byłoby potraktowane jak sabotaż, ale widocznie taki cel ma organizator by nie mówić nic…
 
Miejski Finał WOŚP odbędzie się na pl. Orła Białego. Impreza rozpocznie się o godz. 13.00 i potrwa do godz. 21.00. Podczas kolejnego finału, jak zwykle będzie się wiele działo. W programie nie zabraknie: siódmego happeningu biegowego „Policz się z cukrzycą”, ekspozycji służb mundurowych, pokazów ratownictwa medycznego, koncertów artystów polskiej sceny muzycznej oraz finałowego „Światełka do nieba”.
 
Będzie też EKO STREFA, a w niej prezentacje i warsztaty ekologiczne dla całych rodzin. Ponadto centralnym punktem wydarzenia będzie stanowisko „zbierania dobrej energii”, która będzie gromadzona poprzez jazdę na specjalnie przygotowanych rowerach. Zgromadzona energia posłuży do odpalenia „Światełka do nieba”, podczas którego duże Serce rozbłyśnie w pełnej krasie. Na scenie wystąpią szczecińskie zespoły m. in.: Jantar Happy Singers, Arfik, Skay’a, Anvill, Jona Ardyn z zespołem, Wilento & Orłowski, Afterblues, Michał Grobelny z zespołem, Mesajah & Riddim Bandits.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (35.172.165.64). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.