Opłatkowy czas

21.12.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Wigilijne spotkanie opłatkowe dla osób samotnych i seniorów odbyło się w Dąbiu.

Z inicjatywy Rady Osiedla, do restauracji „Niko” przybyło niemal 50 osób, które zasiadły do tradycyjnej wigilii.
 
Spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania kolędy „Wśród nocnej ciszy”, a następnie ksiądz dziekan Kazimierz Pisecki zachęcił wszystkich do odmówienia modlitwy z prośbą do Najwyższego by pozwolił nam spotkać się za rok, i by zarówno święta Bożego Narodzenia jak i nadchodzący wkrótce Nowy Rok były szczęśliwe i pełne dobrych zdarzeń. Zdrowia i pomyślności w 2015 roku życzyła też Alina Kordowska przewodnicząca RO Dąbie. Po odczytaniu Ewangelii wg. świętego Łukasza, zebrani podzieli się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.
 
Zupa grzybowa, ryba na gorąco, pierogi z kapustą i łazanki, różne sałatki, owoce i ciasta wszystkim smakowały bo przygotowano je z sercem dla tych, których na co dzień nie zawsze stać na niektóre potrawy. Zadowoleni goście, zjedzone potrawy i wysłuchane kolędy dopełniały miłej atmosfery.
 
Czas kolędami umilał Zespół Perełki z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny  przygotowany przez panią Krystynę Przylepę. Dzieci obdarowały wszystkich ślicznymi kartkami z życzeniami i przesłaniem na Boże Narodzenie. W rewanżu jeden ze sponsorów członek RO Dąbie ufundował dla Perełek słodkie upominki.
 
EL   

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.60.197). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.