Okradają uczniów?

25.10.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Na osiedlu Bukowym grasuje złodziej okradający nasze dzieci!

Takiej treści wpis ukazał się na Facebooku i wywołał panikę. Sprawa dotyczy rzekomych przypadków zatrzymywania uczniów wracających ze szkoły przy ulicy Seledynowej, i okradaniu ich z pieniędzy i telefonów komórkowych.
 
Wpis został udostępniony w setkach egzemplarzy na Facebooku i – co zrozumiałe, wywołał zaniepokojenie. Dowiadujemy się z niego dalej, że wysoki, młody ok.20-letni człowiek, zatrzymuje dziecko i pyta czy ma pieniądze. Każe je sobie oddać. Podobnie z telefonem komórkowym. Rzekomo każe być następnego dnia w określonym miejscu i godzinie z pieniędzmi.
 
Tymczasem żadnego zgłoszenia na ten temat policja nie odnotowała. Biuro Prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji informuje, że nikt nie zgłosił choćby jednego przypadku takiej napaści. Jednak w piątek w godzinach południowych przy SP nr 74 widzieliśmy parkujący radiowóz policji.
 
My możemy jedynie apelować by do takich wpisów na Facebooku podchodzić z rezerwą! Już nie jeden raz okazywało się, że niektóre z podawanych tu informacji były przysłowiowymi „bujdami na resorach”. Jedno nie ulega wątpliwości, jeśli rzeczywiście doszło do takich napadów, rodzice powinni natychmiast powiadomić policję.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.99.209). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook