Oficjalnie już Krygiera

01.04.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Ulica Autostrada Poznańska przestała istnieć.

Stała się już oficjalnie ulicą Floriana Krygiera. Właśnie zawisły tabliczki z nową nazwą. To wynik konkursu ogłoszonego przez miasto na nową nazwę dla dawnej Autostrady Poznańskiej. Zdecydowana większość głosujących chciała by była to ulica Floriana Krygiera.
 
W pamięci kibiców piłkarskich ale i mieszkańców Szczecina, zapisał się jako legendarny trener i działacz Pogoni. Trenował młodzież do 1972 roku. Zmarł w 2006 roku. Zmiana nazwy podyktowana była wymogami UE, która przyznaje pieniądze na modernizację ulic, a nie autostrad. Wprawdzie tej dziurawej ulicy nie da się w żaden sposób zaliczyć do autostrady, ale unijni urzędnicy pojmują sprawę jednoznacznie, ulica nie może się nazywać „autostrada”.
 
Zawieszenie tabliczek z nową nazwą oznacza jej oficjalne nadanie. Miejscy urzędnicy nie ukrywają, że być może ułatwi to starania Szczecina o pieniądze na gruntowny jej remont i budowę węzła drogowego w Podjuchach.
Nowe rozwiązania komunikacyjne na skrzyżowaniu ul. Floriana Krygiera (dawna Autostrada Poznańska) z ul. Granitową zaprojektuje firma Transprojekt Gdański. W urzędzie miasta podpisano umowę na wykonanie aktualizacji dokumentacji projektowej dla zadania „Przebudowa ul. Autostrada Poznańska Etap V Węzeł Batalionów Chłopskich”.Dokumenty podpisali Piotr Krzystek, prezydent Szczecina oraz Włodzimierz Buszke z Transprojekt Gdański sp. z o.o.
- Jest to bardzo ważny szlak komunikacyjny zarówno dla mieszkańców miasta jak i wszystkich, którzy podróżują w stronę autostrady A6 i drogi S3powiedział prezydent Piotr Krzystek. Nowy węzeł radykalnie poprawi komfort jazdy i skróci czas przejazdu. Ponadto dzięki niemu będziemy mogli realizować kolejne etapy inwestycji związanej z kompleksową przebudową ul. Floriana Krygiera.
Mamy bardzo duże doświadczenie w projektowaniu dróg w tym regionie kraju – powiedział Włodziemierz Buszke z firmy Transprojekt Gdański. Znamy potrzeby i bolączki komunikacyjne tej okolicy dlatego zrobimy wszystko by je poprawić.
Na wykonanie dokumentacji projektowej Transprojekt Gdański ma 7 miesięcy. Wartość umowy to 1 717 080,00 zł. Byłaby to kolejna nitka wyjazdowa z miasta na autostradę A6, powiązana z obwodnicą śródmiejską. Zdjęcie udostępnił ZDiTM. 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.20.185). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook