Odsłaniają Płonię

03.03.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Przedwiośnie to świetny czas by dokonać różnego rodzaju cięć na drzewach.

Sprzyja aura i ekipę, która od kilku dni dokonuje cięć sanitarnych na zbyt rozrośniętych drzewach, tym razem spotkaliśmy nad Płonią. Tu wycięto kilka drzew, które podmył nurt rzeki i zbyt mocno się pochyliły. Groziło to przewróceniem się drzewa lub zarwaniem brzegu.
Chcemy pochwalić ekpię dokonującą cięć, gdyż robi to w sposób profesjonalny. Po ścięciu gałęzi i konarów, wszystko jest cięte na mniejsze kawałki, a tak zwana gałęziówka wrzucana jest do rębaka, który tnie wszystko na zrębki. Z nurtu wyławiane są nawet małe kawałki, które wpadły do wody. Po odjeździe ekipy pozostaje tylko ślad, że wycięto drzewo. Wokół jest czysto.
W tym roku szczególnie w Dąbiu dokonano wielu cięć, między innymi przy ulicy Emilii Gierczak gdzie gałęzie zagrażały samochodom, pomiędzy blokami przy ulicy Oficerkiej, w parku przy ulicy Weteranów, a teraz wycinką objęto ciąg nad rzeką Plonią. Tu rzeka zyskuje lepszą perspektywę, bo odsłonięta od wielkich i gęstych konarów jest jeszcze ładniejsza niż zazwyczaj. Wkrótce, gdy zazielenią się świeżą trawą brzegi, spacer tym urokliwym zakątkiem miasta będzie prawdziwą przyjemnością.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.149.205). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook