Odnawiają cmentarną aleję

15.07.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Rozpoczęły się roboty przy przebudowie głównej alei na cmentarzu w Zdrojach.

To inwestycja zapowiadana już od jakiegoś czasu, ale dopiero w tym tygodniu rozpoczęły się roboty budowlane. – Najpierw zostanie usunięta zdegradowana warstwa poprzedniej nawierzchni, a następnie wykonawca wyrówna powierzchnię i ułoży kostkę brukową – mówi Eryka Grześkowiak przewodnicząca Rady Osiedla Zdroje. Mamy nadzieję – dodaje przewodnicząca, że skończą się problemy z wypłukiwaniem przez wodę nawierzchni i żłobienie głębokich kolein.
 
Cmentarz w Zdrojach jest położony na pagórkowatym terenie co sprawia, że wody opadowe spływają wartkim strumieniem w dół cmentarza. Położone kilka lat temu frezy asfaltowe dosłownie zostały wypłukane, bądź co widać na naszych zdjęciach, po prostu się rozlasowały i zamieniły w asfaltową mączkę. Rada Osiedla Zdroje postanowiła z tym skończyć i na ten cel przeznaczyła kilkaset tysięcy złotych jakie przyznano jej w ramach małych inwestycji osiedlowych.
 
W sumie inwestycję wyceniono na nieco ponad sto tysięcy złotych i według zapowiedzi ma się zakończyć za około trzy tygodnie. Roboty pod nadzorem ZUK wykonuje jeden z Zakładów Robót Inżynieryjnych. W planach jest też odnowienie bramy wjazdowej, która obecnie jest w dość skromnym stanie. Ale najpierw będzie wykonana solidna aleja.©
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.201.97.224). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook