Od środy jedziemy inaczej

17.06.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Z lekkim opóźnieniem, ale od środy wprowadzane są zmiany w ruchu na terenie Dąbia.

Miały byc wprowadzone pod koniec maja. Zmiany są naprawdę duże i warto się z nimi zapoznać. Przede wszystkim został oddany do użytku nowy węzeł autostradowy w rejonie Trzebusza i Dunikowa. Otwarcie 18 czerwca, czyli przed długim weekendem, już udrożni ruch w tym rejonie. 

Jednocześnie zamknięty zostamoe wjazd na drogę szybkiego ruchu S3 z ul. Goleniowskiej na wysokości Załomia. Stanie się to za około 10 dni. Będzie też zamknięty węzeł z S3 na Chociwel i Wielgowo, pojedziemy już nowym węzłem z ulicy Tczewskiej. Wszędzie zostaną postawione bariery, a na wylocie ulicy Goleniowskiej zostanie nawet usypany wał ziemny by uniemożliwić kierowcom ewentualne „przebicie” się do trasy szybkiego ruchu. 

Miasto za tę inwestycję zapłaci ponad 70mln zł. Nowy węzeł wraz z dużym rondem na ulicy Lubczyńskiej, ma za zadanie skomunikowanie ruchu bezpośrednio z i na A6. Pozwoli też na uzbrojenie terenów przemysłowych w rejonie Dunikowa i Trzebusza objętych Specjalną Strefą Przemysłową Euro-Park Mielec. Wkrótce będą wystawione na sprzedaż działki po 2ha każda. Ma ich być pięć. Każda ma wyjazd i pełne uzbrojenie w prąd i sieci wodociągową i kanalizacyjną. Wybierając się w ten weekend nad morze lub na Wyżynę Ińską, zwracajmy uwagę na nową organizację ruchu i stosujmy się do zainstalowanego oznakowania. W środę znikną wszelkie widoczne na naszym foto ograniczenia w poruszaniu sie po rondzie Lubczyńska. 

Kierowcom dużych ciężarówek radzimy omijać Dąbie, bo narażą się na słony mandat. Tuż przy pomniku w centrum Dąbia jest ustawiony zakaz jazdy w ulicę Przestrzenną (do centrum) dla pojazdów powyżej 20t ciężaru całkowitego. Policja została właśnie poproszona o wyegzekwowanie obowiązującej organizacji ruchu. Będą karać.   

EL                           

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.151.124). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.