Od poniedziałku rusza bus

06.04.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Od 11 kwietnia mieszkańcy Podjuch będą mogli wygodnie dojechać do pętli autobusowej. Startuje „Transport na żądanie”.

Wystarczy zadzwonić pod numer 91 48 00 401 i zamówić transport, na wybrany spośród 11 przygotowanych przystanków. Zgłoszenia będą przyjmowane od 8 kwietnia od godziny 10:00.
 
Usługa „Transport na żądanie” jest to innowacyjna forma wsparcia regularnej komunikacji miejskiej. Ułatwimy mieszkańcom peryferyjnych, górzystych partii Podjuch dostęp do linii autobusowych – Pętli Podjuchy. Pasażerowie po skontaktowaniu się z naszym dyspozytorem, a w maju po zalogowaniu do specjalnego, będą mogli zamówić na konkretną godzinę autobus, który później dowiezie ich na pętle lub na wybrany przystanek. Pojazd będzie mógł zabrać jednorazowo 20 osób, a o godzinie planowanej podróży będzie decydowało pierwsze zgłoszenie. Czas i trasa przejazdu będzie różna, ponieważ godzina i start pierwszego kursu może być każdego dnia inny. Celem jest zebranie i dowiezienie zainteresowanych pasażerów w miejsce dogodnej przesiadki na autobusy komunikacji miejskiej – Pętlę Podjuchy lub do domów z pętli w 15min..
 
Wytypowano kilkanaście miejsc, z których będzie odjeżdżał Bus na telefon.

1. Pętla Podjuchy
2. Granitowa (dla wysiadających)
3. Chojnicka
4. Mielecka
5. Sąsiedzka
6. Chromowa
7. Ruda
8. Grzegorzewskiej
9. Wschodnia
10. Chełmińska
11. Miechowska (dla wysiadających)

Umowa została podpisana z firmą PKS do końca roku. W ramach Transportu na żądanie przygotowane są 3 autobusy, kursować jednocześnie będą 2. Do dyspozycji mieszkańców będą przez 10 godzin na dobę w dni powszednie. Jeśli zajdzie potrzeba kursowania także w weekendy będziemy wprowadzali dogodne zmiany, tak żeby mieszcząc się w ustalonym w umowie limicie godzin, dopasować czas kursowania dla wygody mieszkańców. W pierwszym etapie zgłoszenia będą przyjmowane tylko telefonicznie pod numerem telefonu 91 4800 401. W maju uruchomiony zostanie specjalny portal, na którym po zalogowaniu będzie można rezerwować autobus także przez internet.
 
EL

Foto zditm.szczecin

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.239.11.178). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook