Od poniedziałku duże zmiany

25.01.2018, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W poniedziałek 29 stycznia rozpoczyna się eksploatacja pętli autobusowej Turkusowa.

 

Ta opóźniona o dwa lata inwestycja wymusza bardzo wiele zmian w siatce połączeń komunikacyjnych na Prawobrzeżu. Obszerny komunikat publikowaliśmy już na naszych łamach, a dziś tylko przypomnienie najistotniejszych zmian. Najpierw komunikat dotyczący korzystania z biletów okresowych i kwartalnych. Pasażerów, którzy mają bilety okresowe, 3-miesięczne i kwartalne, zakupione przed 18 stycznia informujemy, że będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej jadącej po starej i nowej trasie linii, na którą bilet został zakupiony. Jest także możliwość oddania biletu, bez ponoszenia opłaty manipulacyjnej. Dodatkowych informacji będą udzielać pracownicy kas ZDiTM.

ZDiTM dostarczył mieszkańcom poprzez skrzynki pocztowe specjalny komunikat przeznaczony dla pasażerów. My odsyłamy do strony www.zditm.szczecin.pl zakładka „prawobrzeże siatka połączeń, gdzie są wszystkie szczegóły zmian. Dala przykładu zamieszczamy powtórnie inform acje o zawieszeniu linii pośpiesznych E i D oraz o nowych liniach jakie zostaną uruchomione od poniedziałku 29 stycznia.

Nowe linia autobusowe - 55 Turkusowa <> Osiedle Bukowe, linia wspomagająca dla 65, kursować będzie w godzinach szczytu co 20 minut, 91 – Turkusowa <> Zakłady Mięsne, wspomagająca dla 71, kursować będzie w godzinach szczytu co 20 minut. Powoduje skomunikowanie północnej nitki ul. Struga i centrów handlowych, daje możliwość dojazdu do zakładów pracy na ul. Pomorskiej, HPlac Rodła <> Dąbie Osiedle (linia pospieszna), wspomaga linię C, dzięki temu na tym odcinku odcinku autobus C i H naprzemiennie kursuje co 15 minut w godzinach szczytu (aktualnie co 20 minut), 97Osiedle Bukowe <> Dąbie Osiedle (<> Zakłady Drobiarskie), linia wspomagająca dla 77 na odcinku Os. Bukowe – Dąbie Osiedle. Dzięki temu na przedmiotowym odcinku autobus 77 i 97 naprzemiennie kursuje co 15 minut w godzinach szczytu (aktualnie co 20 minut). Dodatkowo w godzinach szczytu kursy będą wydłużono do ul. Kniewskiej, gdzie zlokalizowane są zakłady produkcyjne.

Uruchomione zostaną następujące nowe linie autobusowe:

HPlac Rodła <> Dąbie Osiedle (linia pospieszna)

Trasa: plac Rodła – al. Niepodległości – Wyszyńskiego – Gdańska – Przestrzenna – Gierczak – Goleniowska. Linia kursować będzie w dni powszednie w godz. 6:30-18 co 30 minut w godzinach szczytu i co 40 minut w pozostałym okresie. W soboty, niedziele, święta, Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie nie kursuje.

91Turkusowa <> Zakłady Mięsne

Trasa: Turkusowa – Przelotowa – Łubinowa – Struga – Pomorska

Linia kursować będzie wyłącznie w dni powszednie w godzinach szczytu co 20 minut.

97Osiedle Bukowe <> Dąbie Osiedle (<> Zakłady Drobiarskie)

Trasa: Kolorowych Domów – Handlowa – Łubinowa – Struga – Gryfińska – Gierczak – Racławicka – Goleniowska – Kniewska

Do Zakładów Drobiarskich wykonywane będą kursy w dni powszednie w godzinach szczytu oraz jeden kurs w dni powszednie w godzinach wieczornych. Linia kursować będzie w dni powszednie w godz. 5:30-19, a w soboty, niedziele i święta w godz. 9-17. Obowiązywać będzie częstotliwość kursowania co 30 minut w dni powszednie w godzinach szczytu i co 40 minut w pozostałym okresie oraz w soboty, niedziele i święta. W Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie linia nie kursuje.

Linie zawieszone

Kursowanie niżej wymienionych linii zostanie zawieszone:

DOsiedle Słoneczne <> Plac Rodła

EOsiedle Bukowe <> Plac Szarych Szeregów

Linia 66 została przekierowana przez ul. Botaniczną, Dąbrowskiej i Iwaszkiewicza, co zapewni dojazd do Outlet Parku oraz do centrum rehabilitacji na Os. Majowym. Linie 64 i 66 kursują naprzemiennie co 10 minut, czyli Podjuchy mają zapewniony dojazd na tramwaj na Jaśminową ZUS co 10 minut.

Zmiana trasy - 65Turkusowa <> Rondo Ułanów Podolskich - Trasa: Walecznych – Mączna – Kolorowych Domów – Handlowa – Przelotowa – Jasna – Struga – Gryfińska. Trasa linii została wydłużona przez ul. Mączną, dzięki czemu został lepiej skomunikowany Szpital w Zdrojach.72Basen Górniczy <> Śmierdnica (<> Jezierzyce) Trasa: Przestrzenna – Gierczak – Pomorska – Szosa Stargardzka – Balińskiego – Piaseczna – Pyrzycka – Topolowa. Na wniosek RO linia została w godzinach szczytu wydłużona do Jezierzyc, 79Turkusowa <> Jezierzyce - Trasa: Walecznych – Gryfińska – Struga – Szosa Stargardzka – Przyszłości – Pyrzycka – Topolowa. Na wniosek RO wydłużyliśmy trasę przez Rondo Ułanów Podolskich, dzięki czemu pasażerowie mają bezpośredni dojazd do węzła przesiadkowego w Zdrojach. Likwidacja linii D i E – Są to linie, którymi z roku na rok podróżuje coraz mniej pasażerów. Z badań potoków pasażerskich przeprowadzonych w listopadzie i w grudniu 2017 roku wynika, że z linii D korzysta 990 pasażerów dziennie. Jest to spadek od 2014 roku o połowę. Z linii E korzysta 550 pasażerów, podczas gdy 3 lata wcześniej było to 1400 osób. Po likwidacji linii, czas dojazdu liniami zwykłymi i tramwajem będzie zbliżony do czasu połączenia bezpośredniego. Na pętli autobusowej Dąbie Osiedle tymczasowo pojawiła się kasa, gdzie będzie można kupić bilety i uzyskać informacje o połączeniach.

 

Źródło ZDiTM

 

 

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.233.242.67). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook