Obowiązuje reguła

24.08.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Od jakiegoś czasu zmieniła się organizacja ruchu na osiedlu Słonecznym w rejonie ulicy Jasnej.

Był czas, że odpowiednie znaki na jezdni informowały, że zbliżamy się do drogi z pierwszeństwem przejazdu, co szczególnie było widoczne na skrzyżowaniu ulicy Jasnej na wyjeździe z parkingu tuż za stacją paliw. Oznakowanie usunięto ale nie wszystkim się to spodobało. Zarządca terenu SM „Dąb” wprowadziła zasadę pierwszeństwa przejazdu według reguły prawej ręki. Nasi czytelnicy alarmują, że to nieprawidłowość…

 

Zasięgnęłiśmy opinii w tej sprawie i uspokajamy, wszystko jest zgodnie z przepisami. Stanowią one, że droga wewnetrzna – a taką jest na tym odcinku ulica Jasna, nie może mieć pierwszeństwa przejazdu i podporządkowywać sobie każde wewnętrzne skrzyżowanie. Po konsultacji z Akademią Ruchu Drogowego, zarządca terenu Administracja Osiedla Spółdzielczego, zniosła owe podporządkowanie i uczyniła – zgodnie z przepisami, wszystkie skrzyżowania jako równorzędne. Na wszystkich obowiązuje pierwszeństwo według zasady „reguła prawej ręki”.

 

W Administracji Osiedla poinformowano nas, że SM Dąb w ubiegłym roku przeszła audyt z urzędu wojewódzkiego pod względem oznakowania i organizacji ruchu na wewnętrznych drogach osiedlowych i przeszła go bez zastrzeżeń. Nową organizację ruchu sprawdza też policja i także nie ma zastrzeżeń. Korzystającym z wewnętrznych dróg osiedlowych jak choćby w rejonie Filii UM przy ulicy Rydla, radzimy nie oczekiwać nowych oznakowań bo te są zbędne, a stosować się do ogólnie obowiązujących przepisów, czyli na skrzyżowaniach równorzędnych stoswać się do reguły prawej ręki. A tak na marginesie, gdyby wszędzie oznakowanie i organizacja ruchu wewnątrz osiedli była taka jak choćby na Słonecznym, byłoby po prostu dobrze. Dodajmy też, że zarządca terenu poinformował lokatorów o zmianach poprzez komunikaty na tablicach ogłoszeniowych w klatkach schodowych  i komunikat w gazecie.

 

Red

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.83.132). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook