Obchody niepodległości ze zgrzytem

08.11.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Uroczystości z okazji 95.rocznicy odzyskania niepodległości odbyły się pod Pomnikiem Niepodległości na osiedlu Słonecznym.

   W samo południe orkiestra wojskowa odegrała hymn państwowy, a następnie przypomniano historię powstania Pomnika. Dowódca 5 Pułku Inżynieryjnego w Podjuchach płk Jacek Kwiatkowski dokonał przeglądu kompanii honorowej i pozdrowił żołnierzy. 

   Na trybunie honorowej miejsca zajęli: Biskup Marian Błażej Kryszyłowicz, oficjalni goście, oraz przedstawiciele organizatorów uroczystości. Wszystkich powitał i okolicznościowe przemówienie wygłosił Edward Trzebiatowski z-ca przewodniczącego samorządowej Rady Osiedla Słoneczne. 

   Biskup Błażej Kruszyłowicz odmówił modlitwę w intencji obrońców Ojczyzny i tych, którzy za nią oddali życie. Odczytano Apel pamięci, w którym przywołano wszystkich zasłużonych dla Rzeczypospolitej, jej pierwszych przywódców i obrońców. Oddano też salwę honorową.

   Delegacje wojska, kombatantów, policji, Rady Miasta, PŻM, samorządowych rad osiedli Słoneczne, Dąbie i Bukowe, administracji SM "Dąb", harcerzy, szkół i przedszkoli złożyli wieńce i wiązanki kwiatów. Uroczystość zakończył pokaz musztry paradnej i koncert orkiestry wojskowej. 

   Zaskoczeniem był brak przedstawiciela urzędu miejskiego, nie po raz pierwszy zresztą na takiej uroczystości. Byli przedstawiciele wojewody i marszałka, a z magistratu nikt nie raczył się pojawić. Niestety, prawda jest taka, że niektórzy pracownicy Biura Prasowego UM nie wiedzą nawet, że na Osiedlu Słonecznym istnieje Pomnik Niepodległości. Po prostu wstyd.

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.215.16.238). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook