Obchody Dnia Niepodległości

11.11.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Z udziałem pocztu sztandarowego Zespołu Szkół nr 2, odbyły się w Dąbiu uroczystości z okazji 98 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Po mszy świętej w miejscowym kościele oraz po koncercie pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru Cantate Deo, zgromadzeni przeszli pod Pomnik Poległym w walkach za Prawobrzeże, gdzie o godzinie 11,11 odśpiewano hymn państwowy. Następnie nauczyciele i młodzież ZS nr 2 odczytali fragmenty utworów literackich o wymowie patriotycznej. Rozpoczęto fragmentem Kazań księdza Piotra Skargi. Następnie były utwory Adama Asnyka czy Wisławy Szymborskiej.
 
W trakcie montażu patriotycznego młodzież z klas mundurowych Zespołu Szkół nr 2 ustawiła zapalone znicze, które ułożono w biało – czerwony krzyż. Uroczystościom towarzyszyła piękna choć chłodna aura. Dla wielu był to bardzo wzruszający moment, o czym mówili naszemu reporterowi. – Po raz trzeci uczestniczę w tych uroczystościach i za każdym razem ogarnia mnie wielkie wzruszenie gdy pomyślę, jaką drogę musiał przejść nasz Naród, by po ponad wieku znowu wrócić na mapę Europy – mówi pani Krystyna. Towarzyszący jej pięcioletni wnuczek mówi, że też będzie chodzić w mundurze jak ci starsi koledzy ze szkoły.
 
Uroczyste obchody na Prawobrzeżu odbyły się także w Zdrojach. Po mszy świętej kolumna uczestników przeszła na Rondo Ułanów Podolskich gdzie wygłoszono przemówienia i złożono wieńce i kwiaty. Następnie pokazem musztry paradnej zakończyła się część oficjalna. Po niej na terenie restauracji odbył się Festyn Rodzinny z wojskową grochówką.
 
Bel

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.194.255). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.