Nowy parking na Prawobrzeżu

18.11.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Prawobrzeże doczekało się nowego miejsca na pozostawienie swojego samochodu. Parking powstał na terenie u zbiegu ulic Dąbrowskiej i Iwaszkiewicza.

Jak powszechnie wiadomo na Prawobrzeżu, od dłuższego czasu, brakuje miejsc parkingowych. Rada Osiedla Majowe oraz Zakład Usług Komunalnych postanowiły zrobić coś w kierunku zwiększenia ilości placu, na którym możemy zostawić swoje auta. 

Inwestycja została przeprowadzona przez Zakład Usług Komunalnych na  wniosek rady osiedla - informuje Andrzej Kus, rzecznik prasowy ZUK-u. Fundusze pochodziły ze środków rady. W I etapie powstały miejsca postojowe – wykonane z płyt ażurowych, wjazd i wyjazd z ulicy oraz przejazd pomiędzy zjazdami – z kostki polbrukowej. Parking znalazł się u zbiegu ulic Dąbrowskiej i Iwaszkiewicza w niezagospodarowanym dotąd miejscu. Wykonało go Przedsiębiorstwo Budowlane BiS. I etap inwestycji kosztował ok. 106 tysięcy złotych. W kolejnym etapie, którego termin rozpoczęcie zależy od rady osiedla, powstanie ponad 60 kolejnych miejsc postojowych. Zaplanowany jest również zieleniec, w którym ustawione będą ławki oraz kosze na śmieci.
 
RC
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.142.143). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.