Nowy Cłowy przypłynie z Gdyni

12.01.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Zakończyły się zasadnicze prace rozbiórkowe Mostu Cłowego.

Segment po segmencie starej konstrukcji odcinano, i przy użyciu dźwigów składano na jednostki pływające i wywożono. Firma Vistal z Gdyni poradziła sobie nawet sprawnej niż się spodziewano, bo na przykład nadal nie ma dokumentacji wykonawczej remontu. Ma być pod koniec stycznia, ale już zapadły decyzje dotyczące przyszłości tej przeprawy. Nowy most ma być podobny do starego, także trójprzęsłowy, ale konstrukcję mają stanowić stalowe przęsła – skrzynie. Zostaną zbudowane w Gdyni, a następnie wodą dostarczone na plac budowy. Obecnie wykonawca remontu skupia się na zabezpieczeniu i konserwacji filarów i przyczółków. Te pozostaną te same.
 
Przez pewien czas postęp prac przy demontażu mostu można było śledzić w internecie poprzez zamontowaną na Moście Pionierów kamerkę. Niestety, od ponad tygodnia nie ma obrazu, gdyż najpierw wichury uszkodziły kamerę, a później złodzieje ukradli ruter transmitujący sygnał. Obecnie trwa naprawa i być może w przyszłym tygodniu obraz znów pojawi się na stronach ZDiTM. 
 
Jak informuje magistrat, nowe przęsła w 9 częściach przypłyną nad Regalicę z Gdyni. W przekroju będzie to stalowa skrzynia zespolona płytą żelbetową. Po ułożeniu asfaltu stworzy to nową konstrukcję nad szeroką w tym miejscu na 205 metrów rzeką. Jej oddanie do eksploatacji ma nstąpić pod koniec lipca tego roku, tuż przed Zlotem Wielkich Żaglowców. Nowy Cłowy będzie bardzo podobny do starej konstrukcji.
 
EL
 
Foto archiwum  

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.60.197). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.