Nowoczesność i jubileusz

29.08.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Kolejna szkoła na Prawobrzeżu obchodzi jubileusz. Tym razem jest to szkoła przy ulicy Portowej w Dąbiu, przez wiele lat znana jako „rolniczak”.

W Zespole Szkół nr 2 (dawny rolniczak) przy ul. Portowej w Dąbiu młodzież uczy się od 60 lat. Z dawnych lat pozostały w zasadzie tylko te same wyremontowane budynki. Dzisiaj placówka kształci w kierunkach związanych z ochroną środowiska. Zajęcia prowadzone są w profesjonalnych laboratoriach chemicznych, a uczniowie nabywają umiejętności posługiwania się nowoczesną aparaturą w potrzebnych gospodarce zwodach, np. technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, ćwiczy umiejętność wykonywania całych systemów związanych z odnawialnymi źródłami energii -  instalacji
z nowoczesnych materiałów, z zastosowaniem odpowiednich technik montażowych.

 

Szkoła proponuje również kierunek przygotowujący do organizacji i prowadzenia usług agroturystycznych, który bardzo dobrze się rozwija oraz niewątpliwie ma przyszłość. W ofercie jest także propozycja otwarcia kierunku Technik Technologii Żywności. W ramach placówki działają klasy z innowacjami pedagogicznymi. W technikum jest to ochrona środowiska z elementami pożarnictwa, a w gimnazjum klasy z elementami wojskowości. 

 

Uczniowie i nauczyciele  mogą pochwalić się osiągnięciami, zwłaszcza z zakresu energetyki odnawialnej. Absolwenci zdobyli I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Postaw na Słońce”. Warto wspomnieć również o sukcesie uczniów, którzy dzięki budowie turbiny wiatrowej według własnej koncepcji zakwalifikowali się do finału ogólnopolskiego „Turnieju Maszyn Wiatrowych”.

 

Atutem placówki jest współpraca z licznymi  firmami, np. Oventrop, Geberit, Termet, Kludi, Wavin, Koło, Uponor, Rothenberger, Tweetop, czy Drobimexu i Animexu. A patronat nad dawnym Rolniczakiem objął Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.

 

Już dzisiaj informujemy, że 7 października 2016 r. szkoła świętuje 60-lecie istnienia.  Z tej okazji wszyscy absolwenci, byli pracownicy szkoły oraz przyjaciele zaproszeni są do udziału w tej uroczystości. Szczegóły na stronie internetowej szkoły www.zs2.szczecin.pl w zakładce „60-lecie szkoły” lub pod numerem telefonu 91 441 51 62.

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.210.83.132). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook