Nowoczesna Biblioteka i Dom Kultury na Prawobrzeżu

03.02.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Rada Osiedla Słoneczne zaprasza w dniu 15.02.2016 r. (poniedziałek) na spotkanie poświęcone kulturze na Osiedlu Słoneczne oraz Prawobrzeżu, na godz. 18.00 do Centrum Kształcenia Sportowego przy ul. Rydla 49 (szkoła z basenem).

Dyskutowany będzie temat powstania Dom Kultury lub Biblioteki. Zbierać będziemy Państwa uwagi oraz propozycje w sprawach Osiedla Słoneczne.

W ubiegłym roku zapadła decyzja o powstaniu Medioteki przy ul. Struga 15 oraz likwidacji trzech bibliotek: na Osiedlu Słoneczne, Majowe i Bukowe. Mieszkańcy odnieśli się krytycznie do zaproponowanej lokalizacji przy ul. Struga oraz likwidacji Bibliotek. Lokalizacja ta była niewłaściwa ze względu na brak miejsc parkingowych oraz niezbyt bezpieczne położenie. Wskazywaliśmy, że za środki za 10. letnią dzierżawę oraz remont zaproponowanego obiektu można wybudować nowoczesną Bibliotekę. W dniu 28 lipca 2015 r. po moim wystąpieniu na posiedzeniu Rady Miasta zawieszono podjęcie decyzji o dzierżawie. W sierpniu i wrześniu członkowie Rady Osiedla Słoneczne zebrali ponad 700 podpisów za przeprowadzeniem konsultacji w sprawie lokalizacji Medioteki i w sprawie planowanego, kolejnego sklepu wielkopowierzchniowego. Konsultacje zostały odwołane ponieważ Gmina Miasto Szczecin wycofała się ze swojego pomysłu.

Biblioteka lub Dom Kultury z Biblioteką jest obiektem niezbędnym dla Prawobrzeża i z tego względu w ubiegłym roku Rada Osiedla Słoneczne wystąpiła o dopisanie do projektu budżetu Miasta Szczecin kosztów przygotowania koncepcji architektonicznej Biblioteki.

Najkorzystniejszą, ze względu na posiadanie planu zagospodarowania przestrzennego, oraz „najsprawiedliwszą” lokalizacją dla naszych Osiedli wydaje się być miejsce przy ul. Dąbskiej, przy Rondzie Reagana. Jest to miejsce dobrze skomunikowane dla mieszkańców wszystkich sąsiednich osiedli. Czy mają Państwo korzystniejsze propozycje na lokalizację?

Turkusowa jedno czy dwukierunkowa?

Rada Osiedla Słoneczne została zobowiązana do przeprowadzenia konsultacji społecznych w sprawie wprowadzenia ruchu jednokierunkowego w ciągu ulicy Turkusowej oraz wyznaczenia przejść dla pieszych. Prosimy mieszkańców Osiedla Słoneczne, a szczególnie mieszkańców ulicy Turkusowej o zgłaszanie propozycji do Rady Osiedla Słoneczne podczas dyżurów, które odbywają się w każdy czwartek, w godz. 18.00-19.00 w siedzibie, w szkole CKS przy ul. Rydla 49. Opinie prosimy przesyłać także na e-mail: rada@sloneczne.szczecin.pl lub marek.chabior2@gmail.com.

Marek Chabior
Przewodniczący Rady Osiedla Słoneczne

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.143.154). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.