Nowe rozkłady od 29 stycznia

18.01.2018, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Niespełna dwa tygodnie zostały do uruchomienia nowej pętli autobusowej „Turkusowa”.

Do dyspozycji pasażerów będą nie tylko wygodne przystanki, ale także tablice informacji pasażerskiej i biletomat. Najważniejsza jest jednak nowa siatka połączeń, dzięki której mieszkańcy prawobrzeża w wygodny sposób dojadą do centrum miasta i w poszczególne miejsca w swoich dzielnicach. Pełną informację w najbliższych dniach będą mogli znaleźć w swoich skrzynkach na listy. Pętla rusza 29 stycznia.

Inwestycja związana z budową pętli realizowana była jako uzupełnienie istniejącej infrastruktury Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju. Linie 2,7 i 8 właśnie na ul. Turkusowej kończą swój bieg. W ramach prac budowlanych wykonane zostały 4 perony z przystankami autobusowymi, toaleta, 57 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych (z wydzielonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych) oraz parking Bike&Ride – 3 wiaty ze stojakami rowerowymi. Przebudowano także układ dróg dojazdowych do pętli, w tym skrzyżowanie ulic Turkusowej i Jasnej. W okolicy powstały ścieżki rowerowe oraz ciągi piesze. Zamontowane zostało również oświetlenie, system monitoringu i biletomat.

Pozytywne zmiany czekają pasażerów szczególnie w siatce połączeń. Dzięki nowym rozwiązaniom mieszkańcy prawobrzeża zyskają możliwości wygodnego dotarcia do centrum miasta i poszczególnych miejsc w swoich dzielnicach. Siatka połączeń była konsultowana z mieszkańcami, wpłynęło do nas ponad 700 ankiet. Odbyły się także spotkania z Radami Osiedli. Przy planowaniu rozwiązań komunikacyjnych na prawobrzeżu wzięto pod uwagę także potoki pasażerskie, napełnienie na liniach oraz ilość mieszkańców w danym rejonie.

Pasażerowie będą mieli czas, żeby przygotować się do podróży ponieważ na stronie internetowej ZDiTM powstanie specjalna zakładka z pełną informacją. Dodatkowo każdy mieszkaniec prawobrzeża otrzyma schemat siatki połączeń do skrzynki na listy. Poza tym w pierwszych dniach od uruchomienia, na pętli będzie można spotkać pracowników ZDiTM, którzy będą pomagali w wybraniu odpowiedniego autobusu lub dogodnej trasy. Na pierwszych pasażerów czekać będą także ciepłe napoje i upominki.

PRZYKŁADOWE ZMIANY W SIATCE POŁĄCZEŃ:

Nowe linia autobusowe - 55 Turkusowa <> Osiedle Bukowe, linia wspomagająca dla 65, kursować będzie w godzinach szczytu co 20 minut, 91 – Turkusowa <> Zakłady Mięsne, wspomagająca dla 71, kursować będzie w godzinach szczytu co 20 minut. Powoduje skomunikowanie północnej nitki ul. Struga i centrów handlowych, daje możliwość dojazdu do zakładów pracy na ul. Pomorskiej, HPlac Rodła <> Dąbie Osiedle (linia pospieszna), wspomaga linię C, dzięki temu na tym odcinku odcinku autobus C i H naprzemiennie kursuje co 15 minut w godzinach szczytu (aktualnie co 20 minut), 97Osiedle Bukowe <> Dąbie Osiedle (<> Zakłady Drobiarskie), linia wspomagająca dla 77 na odcinku Os. Bukowe – Dąbie Osiedle. Dzięki temu na przedmiotowym odcinku autobus 77 i 97 naprzemiennie kursuje co 15 minut w godzinach szczytu (aktualnie co 20 minut). Dodatkowo w godzinach szczytu kursy będą wydłużono do ul. Kniewskiej, gdzie zlokalizowane są zakłady produkcyjne.

Zmiany częstotliwości kursowania - 54 – Turkusowa <> Kijewo (<> Zakłady Mięsne) - Do Zakładów Mięsnych wykonywane będą kursy w dni powszednie w godzinach szczytu oraz wybrane kursy w pozostałym okresie. Linia kursować będzie co 20 minut przez cały dzień w dni powszednie, soboty, niedziele i święta (Aktualnie linia poza godzinami szczytu i w święta kursuje co 30 minut). 64 – Dąbie Osiedle <> Klucz Autostrada - Linia kursować będzie co 20 minut przez cały dzień we wszystkie dni. (Aktualnie linia poza godzinami szczytu i w święta kursuje co 25-30 minut), 66Osiedle Bukowe <> Podjuchy (<> Żydowce (<> Klucz)) - Do Żydowiec wykonywane będą kursy w dni powszednie w godzinach szczytu. Do Klucza wykonywany będzie jeden kurs w dni powszedni w godzinach porannego szczytu. Linia kursować będzie co 20 minut przez cały dzień w dni powszednie, soboty, niedziele i święta. W Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie linia nie kursuje (aktualnie linia kursuje wyłącznie w dni nauki w szkołach w godzinach szczytu) Linia 66 została przekierowana przez ul. Botaniczną, Dąbrowskiej i Iwaszkiewicza, co zapewni dojazd do Outlet Parku oraz do centrum rehabilitacji na Os. Majowym. Linie 64 i 66 kursują naprzemiennie co 10 minut, czyli Podjuchy mają zapewniony dojazd na tramwaj na Jaśminową ZUS co 10 minut.

Zmiana trasy - 65Turkusowa <> Rondo Ułanów Podolskich - Trasa: Walecznych – Mączna – Kolorowych Domów – Handlowa – Przelotowa – Jasna – Struga – Gryfińska. Trasa linii została wydłużona przez ul. Mączną, dzięki czemu został lepiej skomunikowany Szpital w Zdrojach.72Basen Górniczy <> Śmierdnica (<> Jezierzyce) Trasa: Przestrzenna – Gierczak – Pomorska – Szosa Stargardzka – Balińskiego – Piaseczna – Pyrzycka – Topolowa. Na wniosek RO linia została w godzinach szczytu wydłużona do Jezierzyc, 79Turkusowa <> Jezierzyce - Trasa: Walecznych – Gryfińska – Struga – Szosa Stargardzka – Przyszłości – Pyrzycka – Topolowa. Na wniosek RO wydłużyliśmy trasę przez Rondo Ułanów Podolskich, dzięki czemu pasażerowie mają bezpośredni dojazd do węzła przesiadkowego w Zdrojach.

Likwidacja linii D i E – Są to linie, którymi z roku na rok podróżuje coraz mniej pasażerów. Z badań potoków pasażerskich przeprowadzonych w listopadzie i w grudniu 2017 roku wynika, że z linii D korzysta 990 pasażerów dziennie. Jest to spadek od 2014 roku o połowę. Z linii E korzysta 550 pasażerów, podczas gdy 3 lata wcześniej było to 1400 osób.

Po likwidacji linii, czas dojazdu liniami zwykłymi i tramwajem będzie zbliżony do bezpośredniego.

PEŁNA INFORMACJA O ZMIANACH W SIATCE POŁĄCZEŃ

Linie, na których nastąpi zmiana rozkładu jazdy bez zmiany trasy

Na poniższych liniach wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy bez zmiany trasy:

AOsiedle Bukowe <> Plac Rodła

Linia kursować będzie według nowego rozkładu jazdy bez zmiany częstotliwości kursowania.

BOsiedle Słoneczne <> Osiedle Arkońskie

Linia kursować będzie według nowego rozkładu jazdy bez zmiany częstotliwości kursowania.

56Basen Górniczy <> Dąbie Osiedle

Linia kursować będzie co 30 minut w dni powszednie w godzinach szczytu i co 40 minut w pozostałym okresie oraz w soboty, niedziele i święta. W Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie linia nie kursuje.

73Basen Górniczy > Zdroje > Zdunowo > Wielgowo > Dąbie > Basen Górniczy

Linia kursować będzie według nowego rozkładu jazdy bez zmiany częstotliwości kursowania.

77Osiedle Bukowe <> Osiedle Kasztanowe

Linia kursować będzie co 30 minut w dni powszednie w godzinach szczytu i co 40 minut w pozostałym okresie oraz w soboty, niedziele i święta, Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie.

85Podjuchy <> Smocza – Falskiego

Linia obsługiwana będzie zgodnie z planowanymi kursami w dni powszednie: co 20 minut w godz. 5-18 i co 30 minut po godz. 18. Kursy będą skomunikowane z linią 64.

93Basen Górniczy > Dąbie > Wielgowo > Zdunowo > Zdroje > Basen Górniczy

Linia kursować będzie według nowego rozkładu jazdy bez zmiany częstotliwości kursowania.

96Basen Górniczy <> Osiedle Kasztanowe

Linia kursować będzie co 30 minut w dni powszednie w godzinach szczytu i co 40 minut w pozostałym okresie oraz w soboty, niedziele, święta, Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie.

95transport na żądanie (Podjuchy)

Linia obsługiwana będzie zgodnie z planowanymi kursami w godzinach od 7-17 w dni powszednie. Wybrany kurs należy zamówić przez telefon bądź aplikację mobilną, nie później niż 20 minut przed jego planowanym rozpoczęciem.

Linie, na których nastąpi zmiana rozkładu jazdy oraz zmiana trasy

Na poniższych liniach wprowadzona zostanie zmiana trasy i rozkładu jazdy:

CPlac Rodła <> Osiedle Kasztanowe

Linia kursować będzie co 30 minut w dni powszednie w godzinach szczytu, co 40 minut w pozostałym okresie oraz w soboty, niedziele i święta i co 60 minut w Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie.

Nastąpi przeniesienie przystanku krańcowego „Plac Rodła” – przystanek zlokalizowany będzie przy budynku PZU (dotychczasowy przystanek krańcowy linii G). Dodatkowo linia C nie będzie obsługiwać dotychczasowego przystanku „Plac Rodła LOT” zlokalizowanego w ciągu al. Wyzwolenia.

GPlac Rodła <> Wielgowo Borsucza

Linia kursować będzie według nowego rozkładu jazdy bez zmiany częstotliwości kursowania.

Nastąpi przeniesienie przystanku krańcowego „Plac Rodła” – przystanek zlokalizowany będzie przy wejściu do hotelu Radisson-Blu (dotychczasowy przystanek krańcowy linii C). Dodatkowo linia G będzie obsługiwać przystanek „Plac Rodła” zlokalizowany w ciągu al. Wyzwolenia.

54Turkusowa <> Kijewo (<> Zakłady Mięsne)

Trasa: Turkusowa – Przelotowa – Handlowa – Dąbska – Zoologiczna – Pomorska

Do Zakładów Mięsnych wykonywane będą kursy w dni powszednie w godzinach szczytu oraz wybrane kursy w pozostałym okresie.

Linia kursować będzie co 20 minut przez cały dzień w dni powszednie, soboty, niedziele i święta. W Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie kursy wykonywane będą co 40 minut.

55Turkusowa <> Osiedle Bukowe

Trasa: Turkusowa – Przelotowa – Handlowa – Kolorowych Domów

Linia kursować będzie wyłącznie w dni powszednie w godzinach szczytu co 20 minut.

64Dąbie Osiedle <> Klucz Autostrada

Trasa: Goleniowska – Racławicka – Gierczak – Gryfińska – Batalionów Chłopskich – Granitowa – Metalowa – Dmowskiego – Rymarska

Linia kursować będzie co 20 minut przez cały dzień we wszystkie dni.

65Turkusowa <> Rondo Ułanów Podolskich

Trasa: Walecznych – Mączna – Kolorowych Domów – Handlowa – Przelotowa – Jasna – Struga – Gryfińska

Linia kursować będzie co 20 minut przez cały dzień we wszystkie dni.

66Osiedle Bukowe <> Podjuchy (<> Żydowce (<> Klucz))

Trasa: Kolorowych Domów – Handlowa – Łubinowa – Maciejowicka – Iwaszkiewicza – Dąbrowskiej – Botaniczna – Struga – Gryfińska – Batalionów Chłopskich – Granitowa – Metalowa – Dmowskiego

Do Żydowiec wykonywane będą kursy w dni powszednie w godzinach szczytu. Do Klucza wykonywany będzie jeden kurs w dni powszedni w godzinach porannego szczytu.

Linia kursować będzie co 20 minut przez cały dzień w dni powszednie, soboty, niedziele i święta. W Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie linia nie kursuje.

71Turkusowa <> Rondo Ułanów Podolskich

Trasa: Turkusowa – Przelotowa – Łubinowa – Struga – Gryfińska

Linia kursować będzie co 20 minut przez cały dzień we wszystkie dni.

72Basen Górniczy <> Śmierdnica (<> Jezierzyce)

Trasa: Przestrzenna – Gierczak – Pomorska – Szosa Stargardzka – Balińskiego – Piaseczna – Pyrzycka – Topolowa

Do Jezierzyc wykonywane będą kursy w dni powszednie w godzinach szczytu.

Linia kursować będzie co 30 minut w dni powszednie w godzinach szczytu i co 60 minut w pozostałym okresie oraz w soboty. W niedziele, święta, Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie linia nie kursuje.

79Turkusowa <> Jezierzyce

Trasa: Walecznych – Gryfińska – Struga – Szosa Stargardzka – Przyszłości – Pyrzycka – Topolowa

Linia kursować będzie co 30 minut w dni powszednie w godzinach szczytu, co 40 minut w dni powszednie poza godzinami szczytu oraz w soboty, niedziele i święta w godz. 9-19 i co 60 minut w soboty, niedziele i święta do godz. 9 i po godz. 19.

84Turkusowa <> Kijewo (<> Zakłady Mięsne)

Trasa: Turkusowa – Jasna – Struga – Gryfińska – Walecznych – Mączna – Kolorowych Domów – Chłopska – Nad Rudzianką – Gwarna – Dąbska – Zoologiczna – Pomorska

Do Zakładów Mięsnych wykonywane będą wybrane kursy.

Linia kursować będzie co 20 minut w dni powszednie w godz. 5-18 i co 40 minut w pozostałym okresie oraz w soboty, niedziele, święta, Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie.

Nowe linie autobusowe

Uruchomione zostaną następujące nowe linie autobusowe:

HPlac Rodła <> Dąbie Osiedle (linia pospieszna)

Trasa: plac Rodła – al. Niepodległości – Wyszyńskiego – Gdańska – Przestrzenna – Gierczak – Goleniowska

Linia kursować będzie w dni powszednie w godz. 6:30-18 co 30 minut w godzinach szczytu i co 40 minut w pozostałym okresie. W soboty, niedziele, święta, Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie nie kursuje.

91Turkusowa <> Zakłady Mięsne

Trasa: Turkusowa – Przelotowa – Łubinowa – Struga – Pomorska

Linia kursować będzie wyłącznie w dni powszednie w godzinach szczytu co 20 minut.

97Osiedle Bukowe <> Dąbie Osiedle (<> Zakłady Drobiarskie)

Trasa: Kolorowych Domów – Handlowa – Łubinowa – Struga – Gryfińska – Gierczak – Racławicka – Goleniowska – Kniewska

Do Zakładów Drobiarskich wykonywane będą kursy w dni powszednie w godzinach szczytu oraz jeden kurs w dni powszednie w godzinach wieczornych.

Linia kursować będzie w dni powszednie w godz. 5:30-19, a w soboty, niedziele i święta w godz. 9-17. Obowiązywać będzie częstotliwość kursowania co 30 minut w dni powszednie w godzinach szczytu i co 40 minut w pozostałym okresie oraz w soboty, niedziele i święta. W Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie linia nie kursuje.

Linie zawieszone

Kursowanie niżej wymienionych linii zostanie zawieszone:

DOsiedle Słoneczne <> Plac Rodła

EOsiedle Bukowe <> Plac Szarych Szeregów

 

Zmiana nazw przystanków

Wprowadzone zostaną niżej wymienione zmiany nazw przystanków:

Dotychczasowa nazwa

Nowa nazwa

Balińskiego

Szosa Stargardzka

Bryczkowskiego I

Bryczkowskiego

Camping

Centrum Żeglarskie

Ciepłownia

Kalenicka

Elbląska

Nowogardzka

Jachowicza

Olszynki Grochowskiej

Klęskowo

Rondo Reagana

Klęskowo I

Rondo Reagana

Klucz

Sucha

Klucz Pętla

Klucz

Kniewska

Zakłady Drobiarskie

Kniewska I

Kniewska

Kolonia

Przestrzenna

Leśniczówka

Przylesie Leśniczówka

Ośrodek

Przylesie Ośrodek

Park Leśny

Junaków

Plac Rodła LOT

Plac Rodła

Podjuchy Pętla

Podjuchy

Przelotowa (w kier. ul. Handlowej)

Osiedle Słoneczne

Przodowników Pracy

Dmowskiego

Śmierdnica Pętla

Śmierdnica

Unikon

Płonia Most

Wielgowo Autostrada

Wolframowa

Wielgowo Las

Osada Leśna

Załom

Załom Parkowa

Załom Krzyżówka

Załom Kościół

Zwierzyniecka

Kijewo

Zmiana statusu przystanków

Dla poniższych przystanków nastąpi zmiana statusu ze stałego na warunkowy („na żądanie”):

Botaniczna (na północnej jezdni wspomagającej ul. Struga),

Bryczkowskiego,

Gryfińska,

Kluczborska,

Letnia,

Lniana,

Nowogardzka (dawny Elbląska),

Podjuchy Dworzec,

Przyszłości PEKAES,

Rondo Reagana (dawny Klęskowo; z wyjątkiem przystanku w ciągu ul. Dąbskiej),

Sanatoryjna,

Tczewska,

Topolowa,

Walecznych,

Wielgowo,

Wolińska,

Zakłady Drobiarskie (dawny Kniewska),

Zdunowo Dworzec.

Przystanek „Załom Parkowa” (dawny „Załom”) zmieni status z warunkowego na stały.

Nowe przystanki

Uruchomione zostaną niżej wymienione nowe przystanki:

Zaranie nż– przystanek dla linii 66 przy skrzyżowaniu ul. Łubinowej z ul. Maciejowicką,

Iwaszkiewicza – przystanek dla linii 66 przy skrzyżowaniu ul. Iwaszkiewicza z ul. Dąbrowskiej,

Wańkowicza nż– przystanek dla linii 66 przy skrzyżowaniu ul. Botanicznej z ul. Wańkowicza,

Botaniczna – przystanek dla linii 66 w ciągu ul. Botanicznej przy Outlet Parku,

Leśmiana nż – przystanek dla linii 66 i 73 w ciągu ul. Struga (południowa jezdnia wspomagająca) przy restauracji Pizza Hut,

Akwarelowa nż – przystanek dla linii 65 i 84 przy skrzyżowaniu ul. Kolorowych Domów z ul. Akwarelową,

Wiosenna nż – przystanek dla linii 91 w ciągu ul. Struga (północna jezdnia wspomagająca) przy skrzyżowaniu z ul. Wiosenną,

Balińskiego nż – przystanek dla linii 72 w ciągu ul. Balińskiego przy stacji paliw,

Trzcinowa nż– przystanek dla linii 72 przy skrzyżowaniu ul. Balińskiego z Trzcinową,

Rondo Osiedlowców nż– przystanek dla linii 72 przy skrzyżowaniu ul. Piasecznej z ul. Uczniowską,

Piaseczna Szkoła– przystanek dla linii 72 w ciągu ul. Piasecznej przy szkole.

Zmiana lokalizacji przystanków

Dla następujących przystanków nastąpi zmiana lokalizacji:

Botaniczna – przystanek dla linii 79 i 91 w kierunku ul. Zwierzynieckiej cofnięty zostanie o ok. 50 metrów,

Struga – przystanki dla linii 73 i 93 przesunięte zostaną w rejon skrzyżowania z ul. Szymborskiej.

Wyłączenie przystanków z obsługi

Niżej wymienione przystanki nie będą obsługiwane przez żadną linię autobusową:

Walecznych,

Klęskowo,

Pszenna ,

Kijewo Autostrada.

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.151.124). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.