Nowe rondo w Zdrojach

14.08.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Na Prawobrzeżu planowane jest kolejne rondo przy czym nie chodzi o skrzyżowanie ulic Walecznych i Mącznej.

Tym razem nowe rondo powstanie jako efekt skarg kierowców, którzy mają problemy z włączeniem się do ruchu z ulicy Piechoty i Sanatoryjnej w ulicę Walecznych. – Do naszej rady docierało coraz więcej skarg i rada zareagowała. Wystąpiliśmy z wnioskiem do magistratu o rozwiązanie tego problemu, wskazując na możliwą zmianę organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu w postaci mini ronda, mówi Eryka Grześkowiak przewodnicząca RO Zdroje. Nasz wniosek, mówi dalej przewodnicząca, zyskał pozytywną opinię zespołu ds. organizacji ruchu WGKiOŚ oraz policji, a to oznacza, że powstanie mini rondo.

Będzie to rozwiązanie podobne do już istniejących w mieście, czyli zostanie namalowane małe rondo, będzie zmienione oznakowanie poziome i pionowe, a samą realizację inwestycji zaplanowano we wrześniu. – Mam nadzieję, że takie rozwiązanie usprawni ruch na tym skrzyżowaniu, bo wjazd w bardzo obciążoną ulicę Walecznych jest faktycznie bardzo utrudniony, mówi przewodnicząca. Będzie to drugie rondo w Zdrojach, a niewykluczone, że kolejne powstanie przy ulicy Mącznej i Walecznych. Jest jeszcze propozycja budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Kolorowych Domów i Chłopskiej, ale o tym napiszemy w osobnym materiale.

 

Na naszym archiwalnym zdjęciu widok na przyszłe rondo. Po prawej stronie widać skrzyżowanie ulic Piechoty – Sanatoryjnej i Walecznych.

Bel

 

                                                                                                 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.230.154.90). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook