Nowe mieszkania w Dąbiu

15.06.2020, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

TBS Prawobrzeże zakończyło budowę nowego osiedla przy ul. Fregaty w Szczecinie.

W sumie powstało sześć budynków, w których jest prawie 200 mieszkań. Wszystko to w sąsiedztwie jeziora Dąbie. Pierwsi lokatorzy już wprowadzają się do swoich domów. Budowa pierwszego etapu osiedla ruszyła w sierpniu 2018 r. W ciągu niespełna dwóch lat zaniedbana dotąd przestrzeń w rejonie ul. Masztowej i Oficerskiej przeszła radykalną metamorfozę. W miejscu, gdzie były stare zabudowania i chaszcze powstały nowoczesne budynki mieszkalne. To kolejny przykład rewitalizacji zdegradowanych obszarów.  

Atutem osiedla z pewnością jest bliskość jeziora Dąbie, kąpieliska i plaży miejskiej oddalonej jedynie 500 metrów od mieszkań (kąpielisko obecnie jest modernizowane). Dodatkowo też w pobliżu znajduje się m.in. żłobek, przedszkole i szkoła podstawowa.

Osiedle powstało na solidnych fundamentach. Ze względu na jego usytuowanie najpierw wbito w ziemię ponad 700 pali na głębokość 5 i 6 metrów (ich łączna długość to ponad 3,5 km). Wzmocniono także podłoże pod budowę dróg i parkingów na osiedlu. Zastosowano kolumny żwirowe wraz z materacem geosyntetycznym.

Mieszkania, jak zawsze w przypadku inwestycji TBS, są wykończone pod klucz. To znaczy praktycznie od razu do zamieszkania. Po stronie mieszkańców jest jedynie pomalowanie ścian na swój wymarzony kolor i wniesienie mebli. W pokojach znalazły się nowoczesne wykładziny, w łazienkach - terakota oraz płytki ceramiczne. W mieszkaniach zamontowano zlewozmywaki, wanny, umywalki, armaturę sanitarną, nowe okna i drzwi. 

Mieszkania parterowe mają dostęp do ogródków przydomowych. Przewidziano także lokale dla osób niepełnosprawnych.

 Teren wokół budynków jest kompleksowo zagospodarowany. W ramach inwestycji wykonano: oświetlenie, chodniki, alejki, ławki, place zabaw i miejsca parkingowe. Zasadzono także drzewa i wysiano trawę. Inwestycja obejmowała także przebudowę fragmentów ul. Masztowej oraz Oficerskiej.

Powstała także ul. Fregaty, osiedlowa droga - przedłużenie ul. Masztowej. Koszt inwestycji wynosi ok 60 mln zł. Budowa osiedla jest finansowana z Banku Gospodarstwa Krajowego, wkładu gminy, partycypacji najemców i środków własnych TBS Prawobrzeże.

Wykonawcą inwestycji jest firma Calbud. 

Osiedle w liczbach :

6 - liczba nowych budynków, 

184 - liczba mieszkań na osiedlu, 

630 - przewidywana liczba mieszkańców 

9742 m2 - pow. użytkowa mieszkań, 

8858 m2 - pow. położonej wykładziny w mieszkaniach

6136 m2 - pow. położonej glazury i terakoty w lokalach, 

136 - tyle zasadzono drzew, 

6161 m2 - obszar na jakim posiano trawę, 

W przyszłym roku planowane jest rozpoczęcie drugiego etapu osiedla, w ramach którego również powstanie sześć budynków i 184 mieszkania. 

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.230.173.188). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.