Nowe mieszkania w Dąbiu

04.12.2019, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Zaledwie 500 metrów od jeziora Dąbie powstaje osiedle mieszkaniowe budowane przez TBS Prawobrzeże. Do końca inwestycji pozostało już tylko kilka miesięcy. Prawie wszystkie mieszkanie zostały juz wynajęte.

Zainteresowanie nowym osiedlem jest duże. Zostało już tylko 21 wolnych mieszkań spośród 184, które powstają w ramach inwestycji.

Atutem osiedla z pewnością będzie bliskość jeziora Dąbie, kąpieliska i plaży miejskiej oddalonej jedynie 500 metrów od mieszkań (w najbliższym czasie kąpielisko przejdzie modernizację). Dodatkowo też w pobliżu znajduje się m.in. żłobek, przedszkole i szkoła podstawowa. Prace wykonywane są zgodnie z harmonogramem. Powstaje sześć budynków, a roboty budowlane na każdym z nich są już bardzo zaawansowane. Obecnie wykonywane są okładziny i posadzki, prace glazurnicze oraz malarskie wewnątrz budynków i na klatkach schodowych. Realizuje się roboty dekarskie, elewacyjne oraz związane z zagospodarowaniem terenu. Zakończono prace drogowe przy ul. Masztowej, rozpoczęto przy ul. Oficerskiej.

Osiedle powstaje na solidnych fundamentach. Ze względu na jego usytuowanie najpierw wbito w ziemię ponad 700 pali na głębokość 5 i 6 metrów (ich łączna długość to ponad 3,5 km) dopiero potem przystąpiono do budowy zasadniczej części osiedla. Mieszkanie będą wykończone pod klucz. To znaczy praktycznie od razu do zamieszkania, po stronie mieszkańców będzie jedynie wniesienie mebli. W pokojach - nowoczesne wykładziny, w łazienkach - terakota oraz płytki ceramiczne, zlewozmywaki, wanny, umywalki, armatura sanitarna, nowa stolarka okienna i drzwiowa, itp. Mieszkania parterowe będą miały dostęp do ogródków przydomowych. Przewidziano lokale dla osób niepełnosprawnych. Teren wokół budynków będzie kompleksowo zagospodarowany. W ramach inwestycji przewiduje się m.in.: wykonanie chodników, alejek, ławek, placów zabaw dla dzieci i miejsc parkingowych.

Zgodnie z umową mieszkania mają być gotowe wiosną 2020 r. Koszt inwestycji wynosi ok 64 mln zł. Budowa osiedla jest finansowana z kredytu Banku Gospodarstwa Krajowego, wkładu gminy, partycypacji najemców i środków własnych TBS Prawobrzeże.

Wykonawcą inwestycji jest firma Calbud. Mieszkania są dostępne w systemie partycypacji. Zainteresowani mieszkaniami mogą się zgłaszać bezpośrednio do siedziby TBS Prawobrzeże przy ul. Winogronowej 11F, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 - 15.30 lub dzwonić pod numer 91 46 136 9

 ArA

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.222.189.51). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook