Nowe miejsca pracy w centrum logistycznym

16.04.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Przy ulicy Kniewskiej, dobiega końca budowa pierwszej z trzech hal planowanego centrum logistycznego North-West. To nie tylko pierwsza hala tego kompleksu, ale także pierwsza hala wysokiego składowania w Szczecinie. Ta rozległa budowla mierzy 12 m wysokości i prawie 7 tys. m kw powierzchni.

 

Główną funkcją hal jest magazynowanie oraz nieuciążliwa produkcja, która nie powoduje emisji zanieczyszczeń i hałasu. Planowany w tym miejscu park logistyczny jest jednym z większych w regionie. Hala A, razem z całym kompleksem, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, reprezentuje najwyższe europejskie standardy.

Doskonała lokalizacja w pobliżu granicy państwa i dużego portu morskiego, rozwinięta infrastruktura drogowa i dynamicznie rozwijający się rynek lokalny czynią ten teren niezwykle atrakcyjnym z punktu widzenia przedsięwzięć logistycznych. Hala A zostanie oddana do użytku w czerwcu b.r, cała jej powierzchnia została już wynajęta przyszłym najemcom. Równie dużym zainteresowaniem cieszy się pozostała część parku North-West o czym świadczą liczne oferty klientów zarówno krajowych jak i zagranicznych.

-Bardzo się cieszę, że Prawobrzeże się rozwija - mówi Grażyna Balciukiewicz. - Jestem ciekawa tej nowej inwestycji i trzymam za nią kciuki.

To z pewnością dobra wiadomość dla lokalnej społeczności. Inwestycje tego typu bardzo korzystnie wpływają na sytuację ekonomiczną regionu. Szacunkowo sama tylko hala A zaoferuje Szczecinianom około 250 miejsc pracy dla pracowników fizycznych i biurowych, podczas gdy w całym parku będzie ich ponad 1000. Hale magazynowe przynoszą znaczące wpływy do budżetu miasta, jednak, nie powodując przy tym emisji zanieczyszczeń i hałasu.   Lokalizacja na obrzeżach miasta w dzielnicy przemysłowej z pewnością nie będzie szkodliwa dla urbanistyki Szczecina, ani uciążliwa dla jego mieszkańców.

 

Barbara Hortyńska 

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.238.116.201). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.