Nowe boisko coraz bliżej

16.08.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Postępją prace przy budowie nowego zospołu boisk przy Szkole Podstawowej nr 59.

Przy ulicy Dąbskiej powstał już zagospodarowany obiekt do koszykówki, piłki ręcznej i siatkowej. Jest już gotowa bieżnia i z dnia na dzień obiekt zyskuje na wyglądzie.

Zgodnie z założeniami boisko zostanie oddane do użytku wraz z początkiem nowego roku szkolnego. Pierwszy dzień września będzie więc radosny nie tylko z powodu rozpoczęcia nauki, ale też z powodu ładnego i funkcjonalnego zespołu boisk, który uczniom będzie udostępniony od pierwszych dni nauki.
 
Jak już pisaliśmy, szczecińska firma Gamles dokończy rozpoczętą budowę nowego skrzydła szkoły wraz z salą gimnastyczną. Wszystko z powodu bankructwa poprzedniego wykonawcy. Opóźnienia na budowie są kilkumiesięczne, ale teraz już wszystko powinno pójść lepiej. Nowy termin oddania szkoły do użytku to końcówka wiosny 2015 rok.
 
Po zakończeniu budowy skrzydła, firma przejmie dotychczasowy obiekt szkolny i rozpocznie w nim gruntowny remont. Jest to konieczne, gdyż budynek jest mocno wyeksploatowany. Pamiętajmy, że przez wiele lat w szkole prowadzono zajęcia na dwie zmiany, gyż ilość dzieci znacznie przewyższała liczbę miejsc. Jeszcze dziś w szkole obliczonej na 200 uczniów uczy się ponad 400. Dookoła rozrastają się osiedla Nad Rudzianką , Kijewo i Bukowe, i o liczbę uczniów można być spokojnym. Rozbudowna szkoła zapewni miejsca dla wszystkich.
 
EL  

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.170.244). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.