Nowe Zdunowo

20.10.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Jedenaście sal operacyjnych, poradnie specjalistyczne i lądowisko na dachu – tak wygląda nowe skrzydło szpitala w Zdunowie.

Dziś uroczyście oddano je do użytku. Powstało ono kosztem prawie 100mln złotych. Obiekt wyposażono w najwyższej klasy sprzęt medyczny. Bez wątpienia jest to największa inwestycja w służbie zdrowia w zachodniopomorskiem w ostatnich latach.

Nowe skrzydło wraz z istniejącymi od lat oddziałami tworzy Centrum Leczenia Urazów Komunikacyjnych i transplantacji płuc. Zdunowo ma korzystne położenie względem tras komunikacyjnych krajowych DK nr 3 i 10 oraz A6. Niedaleko jest też do lotniska co przy rozwijanym ośrodku transplantologii płuc ma znaczenie w szybkim dostarczeniu organu.

Obiekt robi wrażenie, jest nowoczesny, przeszklony i dobrze wyposażony. Może zaskakiwać wystrój sali operacyjnej, którą zdobią obrazy malowane na szkle. Na jednym z nich jest widok San Francisco.  Inwestorem był urząd marszałkowski. Inwestycję oddano z wielomiesięcznym poślizgiem, gdyż pierwszy wykonawca zbankrutował i trzeba było rozpisać nowy przetarg.

Oddanie nowego skrzydła Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oznacaza dodatkowe 30 nowych miejsc pracy.

 

EL

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.140.218). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.