Nowa szkoła opóźniona

28.01.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Po perypetiach ze złym projektem i odstawieniem dotychczasowego projektanta, budowa nowego skrzydła Szkoły Podstawowej nr 59 przy ulicy Dąbskiej opóźni się.

Na tę chwilę jedno jest absolutnie pewne, przeprowadzka uczniów SP 59 opóźni się o kilka miesięcy i nie stanie się to w tym roku szkolnym. Nie będzie to jak planowano w lutym lecz we wrześniu przyszłego roku. To z powodu poślizgu na placu budowy. Roboty na budowie zdecydowanie wyhamowały, a nawet uległy częściowemu wstrzymaniu, gdy okazało się, że projekt dachu miał wady. Wtedy inspektor nadzoru budowlanego uznał, że strop mógłby nie wytrzymać obciążenia i zdecydował o zmianach w projekcie. Miasto wezwało projektanta do wykonania poprawek, a w końcu zerwało z nim umowę i zamówiło poprawiony projekt w innej firmie. Zgodnie z umową ma go otrzymać na początku lutego. Całkowity koszt inwestycji to 13mln złotych. 

   Obecny stan prac na budowie SP 59 jest taki, że część nowego obiektu nie jest zadaszona, choć mury są zabezpieczone, a wykonawca pracuje teraz przy nowej sali gimnastycznej. Stara część szkoły przejdzie do remontu nieco później niż planowano, ale miasto zapewnia, że mimo opóźnień, ostateczny termin zakończenia budowy i wykonania remontu starej części to grudzień tego roku. SP 59 jest jedną z najbardziej zagęszczonych szkół w Szczecinie, w budynku projektowanym w latach 50-tych na około 200 uczniów, obecnie uczy się ponad 400. Powoduje to konieczność prowadzenia zajęć na dwie zmiany.

EL                                                                                                                                                  LB

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.151.124). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.