Nowa plaża na Dziewokliczu

05.08.2018, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Jeśli spełnią się przedstawione założenia, plaża na Dziewokliczu stanie się jedną z najładniejszych i najlepiej zagospodarowanych w mieście.

Już dwa lata temu pisaliśmy o koncepcji zagospodarowania i rewitalizacji Kąpieliska Dziewokllicz orzy ulicy F.Krygiera. Właśnie ogłoszono przetarg na wyłonienie wykonawcy przebudowy tego ładnego kąpieliska. Tym samym jego przebudowa staje się faktem. Już w ubiegłym roku rozpoczęło się przygotowywanie tego urokliwego miejsca do finalnych prac. Prace polegały m.in. na uprzątnięciu istniejących domków sezonowych. Teraz poszukiwana jest firma, która sprawi, że kąpielisko na Dziewokliczu będzie najatrakcyjniejszym kąpieliskiem w naszym mieście.
 
W ramach prac Wykonawca będzie zobowiązany do utworzenia zupełnie nowej plaży przy której powstanie miejsce z boiskami. Będzie plac zabaw dla starszych dzieci oraz siłownia plenerowa. – Na terenie kąpieliska powstaną alejki ze skrzyżowaniem dla pieszych oraz trejaż. Powstanie także plac zabaw dla małych dzieci z miejscami do leżakowania, informuje Andrzej Kus rzecznik prasowy miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. Na kolejnym placu będziemy mieć pawilony sanitarne, socjalne oraz lokale gastronomiczne. Będzie też pole z miejscami na ognisko i zadaszonymi stołami piknikowym. W innym miejscu będziemy mieć pole kempingowe z przyłączami oraz pole namiotowe z zapleczem sanitarno-gospodarczym, dodaje rzecznik. Wzdłuż nabrzeża od strony kanału Odyńskiego zbudowana zostanie promenada z różnorodnymi siedziskami.
 
Cały teren zostanie oświetlony, poprowadzone zostaną także instalacje sanitarne i wodociągowe. Dodatkowo prace obejmą postawienie 13 wolnostojących budynków murowanych, parterowych. Będą wykończone drewnianą elewacją, pokryte dachem dwuspadowym. Powstaną 3 budynki biurowe, 2 budynki gastronomiczne, 2 budynki sanitarne, 2 budynki socjalno-sanitarne dla pracowników, budynek socjalno-sanitarne na polu namiotowym, budynek dla ratowników, budynek kasy oraz budynek gospodarczy. Trzeba przyznać, że plany przygotowano z rozmachem i jeśli znajdzie się wykonawca, na Prawobrzeżu w bliskiej odległości od Podjuch, powstanie zupełnie nowe i ładne kąpielisko. Woda w Odrze jest coraz czystsza i byłoby grzechem nie wykorzystać istniejących możliwości w zakresie organizacji miejsc do wypoczynku i rekreacji.
 
EL
 
                                                                                                                                                 
 wizualizacje zuk.szczecin

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.142.143). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.