Nowa hala oddana

04.06.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W rejonie ulicy Goleniowska – Kniewska, firma North – West Logistic Poland oddała do użytku drugą wielką halę.

Jest to kolejna z czterech hal jakie złożą się na to Centrum Logistyczne. Pierwsza hala ma powierzchnię 7 tysięcy metrów kwadratowych, ale druga jest niemal dwa razy większa powierzchnią bo ma ponad 13 tysięcy metrów. Z informacji przedstawicieli firmy NWLP wynika, że druga hala też jest wynjęta w stu procentach. Działają tu takie firmy jak Eurocash, hiszpański InCom, My Trendy Phone, Żabka i IQ Metal. North – West ma już kolejnych klientów, bo jak się okazuje powierzchnię chce wynająć sąsiad zza płotu, duński KK Electronic, który planuje tu uruchomić nowe wydziały produkcyjne.

Podczas otwarcia drugiej hali prezes grupy inwestycyjnej ujawnił, że początkowo planowano tu około tysiąca miejsc pracy, ale jest niemal pewne, że będzie ich więcej. – Dziś już wiemy, że może ich być nawet półtora tysiąca –  mówił podczas otwarcia Andrzej Rosiński prezes grupy inwestycyjnej Waimea Holdings Limited, do której należy North-West Logistic Park. Teren centrum ma być „przyjazny ludziom”, w czym pomogą nasadzenia drzew i krzewów. Drzew ma być 120, a krzewów nawet tysiąc. Park ma być parkiem nie tylko z nazwy.

W tym miesiącu rusza kolejna budowa, tym razem hali C. Będzie to kolejne 13 tys. m.kw. powierzchni. Ponieważ wynajem powierzchni idzie bardzo dobrze, inwestor przyspiesza z budową i już w miesiąc po wbiciu łopaty pod halę C, wystartuje z budową hali D, która da kolejne 12 tys. m.kw. Oprócz hal pod logistykę, składowanie, magazynowanie i produkcję, powstaje tu też powierzchnia biurowa. Docelowo ma tu być 10 tys. m.kw. powierzchni biurowej.

North-West Logistic Park docelowo w czterech zaplanowanych do budowy halach (2 już oddane) łącznie będzie posiadał 64 tys. m kw. powierzchni.

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.215.16.238). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook