Nowa Rada w Kijewie

12.04.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Będą przedterminowe wybory do Rady Osiedla Kijewo.

Jak potwierdziła Miejska Komisja Wyborcza, mieszkańcy – w tym część radnych obecnej RO, zebrali wymaganą liczbę podpisów za odwołaniem obecnej RO Kijewo. Zebrano ponad 660 podpisów. Formalną decyzję o odwołaniu składu obecnej RO podejmą radni na sesji RM. Od tego czasu do wybrania nowego składu działać będzie tylko zarząd Rady Osiedla. Z kalendarza wynika, że nowe wybory odbędą się w czerwcu.
Jak już informowaliśmy w artykule „Skłóceni do bólu”, część radnych zarzuciło zarządowi kierowanemu przez Katarzynę Duszyńską niegospodarność, nepotyzm, a nawet fałszowanie dokumentacji. Przeprowadzona kontrola nie potwierdziła zarzutów, jednak atmosfera w radzie była tak zła, że sami radni postawili wniosek o rozwiązanie rady.
Miejska Komisja Wyborcza przyjęła wstępny wniosek o rozwiązaniu RO Kijewo, który będzie głoswany na sesji Rady Miasta. Stanowi on też o zarządzeniu przedterminowych wyborów do RO Kijewo. Obecni członkowie zarządu tej rady potwierdzaja wolę udziału w wyborach i starania o reelekcję. Kandydatów będzie można zgłaszać do 15 maja, wybory zaplanowano na 5 czerwca.
 
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.112.70). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.