Nocny pościg

22.04.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Nocny pościg to rasowe, męskie, wciągające kino akcji, które wbrew temu, co można sądzić oglądając zwiastuny, wcale nie jest sztampowe czy schematyczne. Ten film to naprawdę świetnie poprowadzona historia kryminalna, mająca także drugie (tragiczne) dno. Fani Liama Neesona z pewnością będą zachwyceni jego powrotem do szczytowej aktorskiej formy, a i jego ekranowi partnerzy radzą sobie tutaj całkiem nieźle.

Nocny pościg zaczyna się od zabójstwa syna ważnego nowojorskiego mafiosa Shawna Maguire'a (Ed Harris), którego dokonuje, w obronie własnego potomka, jego najlepszy przyjaciel, płatny zabójca Jimmy Conlon (Neeson). Od tego momentu Jimmy i jego syn Mike (Joel Kinnaman) zmuszeni są uciekać, nie tylko przed mafią, ale i przed skorumpowanymi policjantami oraz zabójcą, którego Maguire wysłał w ślad za nimi.
 
Pościg, oprócz okazji do rozliczeń z przeszłością, jest dla Conlonów okazją do naprawienia wzajemnych relacji. Mający za złe ojcu porzucenie rodziny przed laty Mike, zaczyna dostrzegać powody, dla których Jimmy nie mógł postąpić inaczej. Równolegle toczy się tragiczny spór między mężczyznami, którzy nie z własnej winy uwikłani są w śmiertelny konflikt. Każdy ma tu swoją rację, każdemu zależy by dotrwać do świtu.
 
Nocny pościg to świetne sceny pościgów i walki, pełne eksplozji, płomieni i krwi, ale także film z dającymi do myślenia dialogami. Ed Harris i Liam Neeson to znakomity, wspaniale się uzupełniający duet starych, zmęczonych życiem wyjadaczy, mówiących o rzeczach ostatecznych. To naprawdę robi wrażenie! Znakomicie spisuje się także Joel Kinnaman, który zamiast zwykłej ofiary (jakich wiele w podobnych produkcjach) stworzył wielowymiarowy portret osoby uwikłanej w konflikt. Nocny pościg to naprawdę dobre kino, nie tylko dla prawdziwych mężczyzn.
 
Więcej recenzji znajdziesz na www.szczere-recenzje.pl
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.214.184.223). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.