Nie w tym roku?

11.05.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Skrzyżowanie ulic Łubinowa, Przelotowa, Zofii Nałkowskiej i Handlowej, jest jednym z trudniejszych na Prawobrzeżu.

Silnie obciążone ruchem samochodowym i pieszym, przy braku sterowania światłami sprawia kierowcom sporo problemów. Dla pieszych jest wyjątkowo nieprzyjazne. Pilnie potrzebna jest jego przebudowa.
 
Niestety, nie w tym roku. Po prostu nikt nie zaplanował przebudowy tego skrzyżowania choćby poprzez instalację świateł. Jedynie z inicjatywy rad osiedli Słoneczne i Majowe, zostanie tu ustawiona tzw. kurtyna świetlna, czyli silne białe światło doświetlające przejście dla pieszych. W ten sposób znacznie poprawi się bezpieczeństwo, ale kolizje i stłuczki, które są tu na porządku dziennym, pewnie nadal będą się zdarzać.
 
Już wiele lat temu RO Słoneczne wystąpiła z wnioskiem do magistratu o budowę w tym miejscu sygnalizacji świetlnej. Wniosek nigdy nie zyskał akceptacji z powodu… braku pieniędzy. Radni zaproponowali więc budowę sygnalizacji wzbudzanej przez pieszych, ale też nie ma na to pieniędzy. Tak więc od wielu lat dzieci idące do szkoły podstawowej z Majowego na Słoneczne, i młodzież ze Słonecznego idąca do Gimnazjum na Majowym, umykają spod aut bo „brakuje pieniędzy”! Owszem, jest tzw. pomarańczka, ale po godzinie 16,00 po prostu kończy pracę i resztę zostawia się Opiece Boskiej.
 
Tak dalej być nie może! To wstyd by od tylu lat samorządowcy występowali ze słusznym wnioskiem, który przepada z braku pieniędzy w kasie miasta. Pora by radni Rady Miasta z I Okręgu obejmującego Prawobrzeże, wreszcie wsparli osiedlowe samorządy w staraniach o poprawę na tym skrzyżowaniu bezpieczeństwa tak pieszych jak i zmotoryzowanych. Jest problem i to poważny, i trzeba wreszcie zabrać się za jego rozwiązanie! Tego od was jako wyborcy oczekujemy.
 
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.142.143). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.