Nie tylko alejki

05.08.2016, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Dobiega końca remont alejek na cmentarzu w Zdrojach, choć renowacji poddano nie tylko cmentarne dróżki.

Jeszcze do końca sierpnia można będzie spotkać ekipę remontową. Prace rozłożone na dwa etapy zbliżają się do finiszu. – Już rok temu całkowicie zmieniła się główna aleja, na której zamiast błotnistych kolein pojawiła się kostka brukowa co znacznie poprawiło estetykę i samo dojście do mogił, mówi Eryka Grześkowiak przewodnicząca RO Zdroje. Wyremontowano też główną bramę wejściową, część płotu i boczną bramkę. Na ten rok rada zaplanowała kolejny etap, obejmujący boczne alejki, mówi przewodniczca. – W tym roku prace obejmują miedzy innymi zdarcie starej zniszczonej nawierzchni z 700 metrów kwadratowych jednego z głównych szlaków prowadzących przez nekropolię, mówi Andrzej Kus rzecznik prasowy ZUK. W jej miejsce jest położona kostka brukowa.
 
Przejście pomiędzy obiema alejami zostało połączone także kostką brukową i tym samym poruszanie się po cmentarzu zwłaszcza dla osób mniej sprawnych czy na wózkach inwalidzkich, stało się o wiele łatwiejsze. – Woda opadowa przestała rozmywać aleje i pobliskie groby, co wcześniej zdarzało się po każdej ulewie, dodaje Eryka Grześkowiak. Końcowym akcentem remontu będzie dalsza renowacja ogrodzenia, które zostanie oczyszczone i ocynkowane. Zapobiegnie to szybkiej korozji.
 
Łącznie prace renowacyjne pochłoną 220 tysięcy złotych. W ubiegłym roku prace kosztowały 103 tysiące, a tegoroczny etap to 117 tysięcy złotych. Finansowanie zleciła Rada Osiedla Zdroje, która otrzymała na ten cel pieniądze w ramach małych inwestycji osiedlowych. Co roku rady mogą decydować na co wydać 160 tysięcy jakie przydziela magistrat.
 
EL

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.222.104.206). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook