Nie mają sobie równych

28.11.2017, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Kolejny wielki sukces tancerzy ze Szczecina.

Szczecinianie dosłownie zdeklasowali rywali i aż osiem razy stawali na podium. Reprezentancci szczecińskiej Szkoły Tańca Astra zdobyli osiem medali mistrzów świata, w tańcu World Artistic Dance Federation na zawodach rozegranych w czeskim Liberecu. Nasi zawodnicy zdobyli tytuły mistrzów i drugich wicemistrzów świata w Urban Street Dance Fushion Show oraz w Choreographic Dance Show Swing. W Urban Street Dance Fushion Show złoto dla Szczecina wywalczyły trzy tria w kategorii wiekowej Jouveniles: Zuzanna Grabarek, Martyna Jakubiak, Wiktoria Salamon. W kategorii Juniors Amelia Jakubowska, Oliwia Bednarczyk, Sara Białachowska oraz w kategorii Adults Wiktoria Knap, Wiktoria Nowaczyk, Matylda Bylicka. Nie miała sobie równych na świecie Formacja Juniors w składzie: Oliwia Bednarczyk, Sara Białachowska, Maja Korbolewska, Wiktoria Bogusławska, Zofia Jakubowska, Laura Stańczewska, Maciej Babik, Kamila Dutkowska oraz Magdalena Zdanowicz. Szczecinianie zdobyli też kilka brązowych medali.

Mistrzami Świata w kategorii Choreographic Dance Show Swing dorosłych zostali trenerzy Szkoły Tańca Astra Paula Kołodziej, Ewa Osmólska oraz Łukasz Słowikowski. Takie sukcesy sprawiły, że w czerwcu 2018 roku Mistrzostwa Europy w tańcu odbędą się w Szczecinie. O wszystkim poinformowała pani Katarzyna Gawłowicz ze Szkoły Tańca Astra. Serwis foto dostarczyła Szkoła Astra.