Nie jedź, bo zapłacisz

25.02.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Od kilku tygodni ulica Batalionów Chłopskich w Zdrojach jest praktycznie w całości zamknięta.

Sygnalizują to odpowiednie znaki, a wszystko z powodu budowy wiaduktu nad linią Szybkiego Tramwaju, którego budowa posuwa się w dobrym tempie. Nie da się ukryć, że wielu kierowców na zasadzie „udawania głupka”, lekceważyło oznakowanie i jechało mimo zakazów. Tłumaczyli się, że nie wiedzieli, że skoro jadą autobusy i taxi to i oni mogą, ale policja i straż miejska powiedziała basta! Od początku tego tygodnia w miejscu zakazu ustawiono stały patrol mieszany policji i straży miejskiej, który nie pobłaża łamiącym zakaz.

Jak informuje Joanna Wojtach rzecznik Straży Miejskiej w Szczecinie, tylko w ciagu pierwszych dwóch godzin kontroli patrol zatrzymał i ukarał mandatem oraz punktami karnymi, aż 13 kierujących! To naprawdę dużo, i świadczy o tym, że lekceważymy wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Część kierowców tłumaczyła się, że nie ma innej możliwości dojechania do budynku ZUS, co jest niezgodne z prawdą. Doskonały dojazd jest od strony ulicy Eskadrowej i Hangarowej. Jest tam wyznaczony wygodny zjazd i nie ma potrzeby łamać przepisów by jechać od strony zamkniętej ulicy Batalionów Chłopskich.

Uprzedzamy, że patrole mieszane będą szczególnie obserwować ten wyłączony z ruchu rejon i nie ma co liczyc na pobłażliwość. Zmiany są wprowadzane po to by je respektować, i do tego też zachęcamy. Ulica jest wyłączona z ruchu i nie warto narażać się na mandaty i punkty karne.

Mamy też informacje dotyczącą fotografowania aut stojących na czerwonym świetle przed przejściem dla pieszych. Zdjęcia robi urządzenie zwane Trafipaxem. Reaguje ono gdy kierowca najedzie kołami na linie wyznaczającą przejście. Jeśli w ciągu kilku sekund kierowca nie wycofa aurta z linii, Trafipax zrobi ponownie zdjęcie i za kilka dni można się spodziewać wezwania do zapłaty mandatu. Ponieważ urządzenie jest mobilne i często zmieniana jest jego lokalizacja, uwrażliwiamy kierowców by jednak uważali i zatrzymywali auta przed linią wyznaczającą przejście dla pieszych. 

EL

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.20.185). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook