Nie daj się okraść

18.12.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

W okresie przedświątecznym nasiliła się aktywność różnej maści oszustów.

Ostrzegamy przed cwaniakami wykorzystującymi naiwność głównie starszych ludzi. Oprócz znanej metody „na wnuczka”, pojawiają się nowe sposoby wyłudzenia pieniędzy. Radzimy informować najbliższą rodzinę lub policję o każdym podejrzanym telefonie lub mailu.
 
Teraz złodzieje poszli jeszcze dalej i podszywają się pod urzędników ministerstw. Pojawiaja się też ogłoszenia o możliwości podjęcia pracy, ale warunkiem (!) otrzymania ofert jest wysłanie skanu dowodu osobistego. Mieszkanka Bukowego tak zrobiła i dziś ma do spłaty trzy kredyty, które na podstawie jej danych osobowych wyłudzono w różnych bankach. Sprawą zajmuje się policja.
 
Uważajmy, bo metody działania oszustów są coraz perfidniejsze. Najprostszym sposobem uniknięcia kłopotów jest odłożenie słuchawki gdy nieznany głos prosi o pomoc finansową, nie wpuszczanie do mieszkania osób oferujących np. pomiar ciśnienia tętniczego, i nie udostępnianie swoich danych nieznanym firmom i agencjom. Jeśli ktoś warunkuje dostarczenie ofert pracy w zamian za dostęp do dowodu osobistego, jest to bardzo podejrzane. Nie dajmy się okraść.
 
 
Rysunek nasygnale.pl 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.112.70). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.