Nie będzie tanio

27.08.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Nie tak dawno publikowaliśmy materiał o budowie grzebowiska dla zwierząt domowych.

Ma ono powstac w Szczecinie – Kluczu i dziś już możemy opublikować planowany cennik za usługi. Niestety, nie będzie tanio, a naszą opinię odnosimy do cen stosowanych od wielu lat na grzebowisku koło Warszawy. W „Tęczowej krainie” przy ulicy Bielańskiej pochówek pupili ma kosztować: 50zł rybka akwariowa i świnka morska. Za pochowanie kota trzeba będzie wyłożyć 200zł, a dużego psa nawet 500.  
 
W szczecińskim grzebowisku przy ul Bielańskiej ta usługa zależna będzie od wielkości psa, przy czym najwyższa cena za pochowanie dużego psa w Warszawie wynosi maksymalnie 400zł. Pierwsze pogrzeby odbędą się najwcześniej za rok.
 
Jak poinformował Norbert Pieńkowski z firmy Medicleean, która będzie budować i prowadzić grzebowisko, co dwa lata trzeba będzie uiszczać opłatę pielęgnacyjną za utrzymanie pamiątkowej (nagrobnej) płyty czyli około 150zł. Przedstawiciel Medicleean poinformował też, że będą przygotowane kamienne kafelki z łapkami i napisem choćby imieniem zwierzaka.
 
Chętni będą też mogli zlecić spopielenie truchła, ale ponieważ najbliższa spopielania znajduje się w Berlinie, koszt takiego pochówku wyniesie dwukrotność ceny pogrzebania bez spopielenia. Firma Medicleean podpisała z miastem umowę na dzierżawę terenu przy ulicy Bielańskiej przez 30 lat.
 
Choć to może niestosowne porówanie, ale podajemy aktualne ceny pochówków na cmentarzu dla grobu pojedyńczego. Opłata wynosi 850zł za 20 lat, a wznowienie na kolejne 20 lat kosztuje teraz 350zł.
  
   Niektórzy z czytelników mylą cmentarz dla ludzi z pochówkiem zwierząt. To miejsce nazywa się „grzebowiskiem”, właśnie dlatego by nie mylić świętości zmarłych z padłym zwierzakiem.
 
EL

Foto grzebowisko w Toruniu

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (44.200.194.255). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.