Nie będzie Autostrady Poznańskiej

16.12.2014, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Magistrat ogłosił wyniki konkursu na nową nazwę Autostrady Poznańskiej.

Ponad półtora tysiąca głosów oddano w konkursie na zmianę nazwy ulicy Autostrada Poznańska. Najwięcej głosów otrzymała propozycja ul. Floriana Krygiera.
 
Mieszkańcy mieli możliwość wybrania jednej z prawie stu propozycji nowej nazwy. Najchętniej głosowano na propozycję nr 20 – ul. Floriana Krygiera. Propozycja zebrała 545 głosów. Zgłosił ją Marcin Tyranowski. Na drugim miejscu znalazła się nazwa – ul. Pływających Ogrodów, która zebrała 115 głosów. Tę nazwę zgłosił Jan Klich. Pomysłodawcy obu propozycji otrzymają cyfrowe aparaty fotograficzne.
 
Nieco mniejszą popularnością cieszyły się nazwy: ul. Zlotu Żaglowców (62 głosy), ul. Zachodniopomorska (61 głosów), ul. Dolnej Odry (60 głosów). W pierwszym etapie konkursu (od 17 do 30 listopada) przyjmowano propozycje nowej nazwy. Od 2 do 14 trwało głosowanie SMS. Łącznie oddano 1582 głosy.
 
Propozycja ul. Floriana Krygiera znajdzie się w projekcie uchwały Rady Miasta w sprawie zmiany nazwy ulicy Autostrada Poznańska. Koszty związane ze zmianą nazwy pokryje Urząd Miasta zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zmiana nazwy nastąpi nie wcześniej jak w połowie 2015 roku.
 
Konkurs był jednym z elementów starania się o pozyskanie środków zewnętrznych na gruntowną modernizację ul. Autostrada Poznańska. Eksperci zewnętrzni oceniający wnioski o dofinansowanie bardzo często nie znają realiów lokalnych i opierają swoje decyzje na opisie przedsięwzięcia. W naszym przypadku częstym kłopotem okazuje się występowanie w nazwie obok siebie słów ulica i autostrada.
 
Florian Krygier był trenerem i działaczem piłkarskim, jednym z twórców Pogoni Szczecin. Trenerem szczecińskiego klubu został 1 czerwca 1956 roku. 5 lat później roku założył młodzieżowe zaplecze trampkarzy. Trenerem młodych piłkarzy był do 1972 roku.
 
EL
Foto z lotu ptaka UM Szczecin.  
Foto F.Krygier pogonszczecin. 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (100.28.0.143). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook