Naukowa jesień w SP 74

05.10.2018, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Początek roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 74 był bardzo naukowy. Uczniowie zarówno klas młodszych jak i starszych wzięli czynny udział w Festiwalu Nauk organizowanym przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny.

Młodzi odkrywcy oglądali różnego typu skały a starsi obserwowali fascynujący świat tkanek zwierzęcych oraz wzięli udział w wykładzie na temat wirofagów oraz ogromnych wirusów. Oto niektóre z ich komentarzy:
„Podczas wyjścia na Uniwersytet najbardziej podobały mi się zajęcia z mikroskopem. Mogliśmy zobaczyć rzeczy, których najprawdopodobniej już nigdy nie zobaczymy. Chciałabym pojechać tam jeszcze raz.” - Amelia 8E.
„Warsztaty biologiczne bardzo mi się spodobały. Za najciekawszą część uważam wykład dotyczący megawirusów. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, które nas zaskoczyły. Cieszę się, że mogłem wziąć w tej wycieczce udział.” - Jan 3B.
„Zajęcia bardzo mi się podobały. Były bardzo interesujące i ciekawe. Najbardziej podobał mi się wykład o wirofagach i megawirusach oraz oglądanie pod mikroskopem krwi i tkanki kostnej. Z chęcią uczestniczyłabym w tych zajęciach jeszcze raz.” -  Oliwia 3D.
„Bardzo podobały mi się zajęcia na uczelni, ponieważ mieliśmy okazję dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy przekazanych przez wykładowców, jak również korzystać z mikroskopów. Oglądaliśmy pod nimi tkanki zwierzęce. Najbardziej interesująca wydawała mi się krew. Bardzo chętnie ponownie uczestniczyłabym w zajęciach tego typu, ponieważ sama interesuję się biologią.” - Aleksandra 3D.

W szkole działają też koła biologiczne i chemiczne, na których uczniowie poznają mikroświat otaczającej ich przyrody oraz przygotowują się do konkursów biologicznych i przyrodniczych. Jest także prowadzona innowacja językowa, na której za pośrednictwem języka angielskiego siódmoklasiści poznają elementy biologii i chemii. W październiku odbędzie się też Tydzień Promocji Zdrowia z zajęciami na temat zdrowego odżywania, szkodliwości środków psychoaktywnych oraz idei krwiodawstwa.

Anna Rzemieniecka, nauczyciel biologii i języka angielskiego

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.239.11.178). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook