Nareszcie!

23.08.2020, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Po 11 latach oczekiwania, wreszcie rozpoczął się remont nawierzchni ulicy Anieli Krzywoń.

Jazda po tej ulicy przypominała jazdę po tarce, autobusem trzęsło jak na torze przeszkód. Ale nareszcie to się zmieni. 24.08.2020 r. drogowcy rozpoczną parce drogowe polegające na wymianie nawierzchni bitumicznej na ul. Anieli Krzywoń. Prace będą prowadzone zarówno w dzień jak i w nocy. W zakres prac wejdzie frezowanie nawierzchni, odkuwanie infrastruktury podziemnej, ułożenie warstwy wiążącej, regulacja infrastruktury podziemnej, ułożenie siatki szklano – węglowej (przeciw spękaniom), ułożenie warstwy ścieralnej.

Prace rozpoczną się od skrzyżowania z ul. Emilii Gierczak.

Planowany termin zakończenia prac to 31.08.2020 r. Prace prowadzone są w ramach zawartej umowy na bieżące utrzymanie dróg przez firmę Strabag.

Ruch pojazdów samochodowych jak i komunikacji miejskiej zostanie utrzymany.

   Jak nam się udało ustalić, pierwszy wniosek o remont tej ulicy złożono w 2009 roku, kiedy to po ostrej zimie asfalt silnie popękał. Już wtedy zapewniano o rychłym remoncie. Minęło aż 11 lat i w końcu kierowcy jak i mieszkańcy się doczekali. Wiemy też, że to zasługa pani Agnieszki J., z ZDiTM, która pamiętała o wniosku mimo, iż obecna rada osiedla Dąbie kompletnie się nim nie interesowała. Na naszych łamach dwukrotnie pisaliśmy o złym stanie tej ulicy.

Anna Gawlik

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (35.175.191.103). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.