Najważniejsze święto Polaków

10.11.2015, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Przez 123 lata naszego kraju nie było na mapach Europy.

Dopiero po zakończeniu krwawej Pierwszej Wojny światowej Polska odzyskała Niepodległość. Stało się to 11 listopada 97 lat temu. W związku z rocznicą, w Szczecinie odbędą się Wojewódzkie Obchody Narodowego Święta Niepodległości. W programie wydarzenia, oprócz tradycyjnych uroczystości patriotycznych, znalazło się wiele atrakcji, pośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Na Prawobrzeżu mamy pierwszy i przez wiele lat jedyny w Polsce Pomnik Niepodległości. Zamieszczamy kalendarium obchodów.
 
Już 10 listopada (wtorek) w samo południe przy Pomniku Niepodległości (osiedle Słoneczne), odbędą się uroczystości związane z rocznicą odzyskania Niepodległości. Udział zapowiedziała kompania wojska z V Pułku Inżynieryjnego w Podjuchach oraz przedstawiciele wielu organizacji i stowarzyszeń
 
Następnego dnia czyli 11 listopada w dużym kościele w Dąbiu o godzinie 10,00 zostanie odprawiona Msza święta za Ojczyznę. Po jej zakończeniu chór Cantate Deo da koncert kilku pieśni patriotycznych, a następnie zebrani przejdą pod miejscowy pomnik gdzie młodzież z ZS nr 2 będzie czytać poezję patriotyczną.
 
Tego samego dnia duże uroczystości odbędą się w Zdrojach. W południe w miejscowym kościele odprawiona będzie Masza za Ojczyznę, a następnie uczestnicy przejdą na Rondo Ułanów Podolskich gdzie przy pamiątkowym obelisku obędzie się oficjalna część obchodów święta Niepodległości. Przewiduje się, że na rondzie uroczystość rozpocznie się o godzinie 13,00.
 
11 listopada, również na Wałach Chrobrego, w godzinach od 11 do 14, odbędzie się wyjątkowy koncert, podczas którego przed zgromadzoną publicznością zaprezentują się młode zespołu muzyczne z całego województwa. Tuż po nich, o godzinie 14, na scenie wystąpi zespół Chorzy. Dodatkowo, w godzinach od 13 do 14, żołnierze z 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, zorganizują na placu Adama Mickiewicza pokaz praktycznego wyszkolenia żołnierzy.
 
EL
 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.235.20.185). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.

Facebook