Najnowocześniejszy sprzęt w szpitalu w Zdrojach

15.02.2013, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

14 lutego oficjalnie zakończono kolejny etap inwestycji. Otworzono Oddział Neurochirurgii Dziecięcej w Szpitalu "Zdroje”.

Obecnie trwają prace w ramach trzeciego etapu budowy Zachodniopomorskiego Centrum Opieki nad Matką i Dzieckiem. Zakończono budowę pawilonu drugiego, w którym znajdują się: Oddział Patologii Intensywnej Terapii Noworodka, Oddział Neurologii oraz Oddział Rehabilitacji Narządów Ruchu.
Szpital w Zdrojach wyróżnia doskonały sprzęt, który jest z najwyższej światowej półki.
- Mózg i rdzeń są bardzo delikatnymi strukturami, podatnymi na uraz. Szczególnie znajduje to wyraz u dzieci, gdzie rozwijający się mózg jest zupełnie inaczej zbudowany. Reaguje w sposób zupełnie nieoczekiwany. Przesuwanie granic operacji i leczenia wymaga postępu w sprzęcie. Taki sprzęt właśnie w tym oddziale został zapewniony - przyznaje dr hab. Leszek Sagan, neurochirurg.
Szpital został wyposażony między innymi w neuronawigację. Komputer widzi chorego leżącego na stole operacyjnym: jego mózg, głowę i kręgosłup. Dzięki temu operator widzi koło jakich struktur operuje. Szpital posiada również zaawansowany aparat rentgenowski. Wykonuje zdjęcia struktur kostnych, daje obraz praktycznie równy tomografii komputerowej. Dzięki temu operator widzi gdzie położone są narzędzia chirurgiczne, jest to niezmiernie ważne przy wrodzonych wadach kręgosłupa.
W Zachodniopomorskiem nie ma Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego. Jego funkcje spełniają oddziały zlokalizowane w różnych placówkach na terenie miasta.
- W tej chwili wszystkie potrzebujące dzieci będą mogły leczyć się kompleksowo w jednym miejscu. Dlatego właśnie otwarto Oddział Neurochirurgii Dziecięcej. Nie będzie trzeba już jeździć na zabiegi do innych szpitali - powiedział Marcin Zydorowicz, wojewoda zachodniopomorski.
Szpital ma największy potencjał rozwojowy i ogromne możliwości.
- Wyposażenie jest pełne i kompletne. Nowoczesny sprzęt, pozwala wykonać wszelkie operacje neurochirurgiczne. Szpital w Zdrojach jest jednym z najlepiej wyposażonych w Polsce - zapewniał dyrektor szpitala Andrzej Niedzielski.
Sale są przygotowane tak, żeby pacjenci czuli się komfortowo, są dla maksymalnie trzech osób.
Koszt przebudowy nowego oddziału to około 2 mln złotych, wyposażenie i zakup aparatury około 6,5 mln złotych. Łącznie inwestycja kosztowała 8,03 mln złotych. Mieszkańcy Prawobrzeża mogą czuć się dumni z zapewnionej opieki medycznej.

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (34.239.170.244). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.