Najemcy w jednym miejscu

17.01.2018, Szczecin. Prawobrzeże - dwutygodnik informacyjno-reklamowy

Wszystkie ważne sprawy najemca mieszkania komunalnego załatwi w jednym miejscu – w nowoczesnym Centrum Obsługi Najemców przy ul Jagielońskiej 33 i 34.

Dodatkowo Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych uruchamia kontakt telefoniczny i mailowy do zgłaszania awarii. Do tej pory lokatorzy mieszkań komunalnych, zarządzanych przez ZBiLK, w Centrum przy Jagielońskiej załatwiali sprawy związane z czynszami, teraz także z w tym miejscu mogą zgłosić awarię lub usterkę. Do wyremontowanych pomieszczeń przeniósł się Dział Techniczny i technicy z poszczególnych rejonów.

W ramach tego etapu wyremontowano stare pomieszczenia, położono nowe posadzki, zamontowano nowe sufity, wstawiono ścianki, nowe drzwi i okna . Dla najemców zaprojektowano salę, w której będą mogli załatwić swoje sprawy dot. remontu lokalu, zgłosić awarie, zasięgnąć informacji itp. W sali wydzielone zostało miejsce do zabaw dla dzieci, które wraz z rodzicami przychodzą do Centrum. Nowym udogodnieniem jest możliwość zgłoszenia awarii lub usterki bez wychodzenia z domu W tych sprawach można zadzwonić w godzinach pracy ZBiLK pod numer 91 48 88 796 lub napisać maila na adres : awaria@zbilk.szczecin.pl . Awarię, która wymaga pilnej interwencji można zgłosić, tak jak do tej pory, dzwoniąc na numer pogotowia lokatorskiego  - 19 720.

Jeśli jednak najemca będzie chciał załatwić sprawę osobiście, Centrum przy Jagiellońskiej jest bardzo dobrze skomunikowane. Dotrzeć można do niego komunikacją miejską, w promieniu 100 metrów znajdują się przystanki tramwajowe linii 5, 7 i 9 oraz autobusowe linii 86. Dla osób przyjeżdżających samochodem jest wyznaczony parking. Centrum jest także przystosowane dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Wraz z rozwojem Centrum Obsługi Najemców jednocześnie trwał proces wygaszania Rejonów Administracyjnych ZBiLK. Z początkiem tego roku wszystkie sprawy może załatwiać w Centrum przy ul. Jagielońskiej 33 i 34.

 

 

Galeria zdjęć

Skomentuj

Znamy Twoje IP (3.236.145.153). Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.